Nakladatel Karl Lagerfeld a jeho knihy

Publikováno: 02.08.2014 08:56 | Václav F. Mensa

Karl Lagerfeld miluje renesanční život. Dělá vše a vnímá vše. Proto není překvapení, že sám vydává knihy. Založil si vlastní, soukromé vydavatelství kde se tiskne jen to, co se mu líbí bez ohledu na výdělek. A krom toho, vydává knihy, které ač založené spíše na jeho egu a životu hypercelebrity, prodávají se neuvěřitelným způsobem. Poslední z nich je Choupette: The Private Life of a High-Flying Fashion Cat.

Choupette_book

Zdroj: Amazon

Choupette je tříletá siamská kočka, která s Karlem žije. A pravděpodobně nejslavnější kočka s nejlepšími konexemi na světě. Jakmile podle vás někdo udělá kolekci pro Chanel, napíše knihu, vytvoří sérii emotikon a zástupy modelek se s vámi fotí na Twitter, jste slavní. Choupette má dvě služebné které píší její deník. A tak vznikla kniha, která se zaměřuje na stravovací návyky, denní režim a módu správně rozmazleného kotěte.

Choupette_karl

Zdroj: dutchbarbieworld.files.wordpress.com

Dalším skvělým počinem je kniha The Little Black Jacket. Karl seskládal tuto ohromnou publikaci z fotografií uveřejněných na výstavě Little Black Jacket. Zařazeno byly také články a citáty. Zajímavostí je, že i když jsou všechny strany černé, nejedná se přímo o černý papír ale pouze potisknutý bílý papír. Prý je to lepší odstín. Zvedlo to náklady o neuvěřitelné částky. Ale kdo by Karlovi řekl ne.

Choupette_blackbook

Zdroj: Amazon

Asi nejprodávanější knihou však zůstává dílo nazvané The World According to Karl. Je plné osobních citátů na život, módu a celebrity.

Choupette_quotes

Zdroj: Amazon

Někdo může říci, že tyto knihy nejsou k ničemu, protože jsou moc drahé a člověk je přečte během chvíle. Ale stejně jako nádherný obraz na stěně visí roky, aniž by byl prakticky užitečný, i tyto knihy budou ležet v knihovně, na stolku v obývacím pokoji a zvýší uměleckou hodnotu vašeho domova. Vše, co Karl dělá je umění. Možná ho nechápeme teď, možná ho pochopíme jednou. Buď jak buď, tyto knihy stojí za každý cent.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!