Nasaďte make-up nejen proti únavě po prohýřené noci

Publikováno: 13.06.2013 17:42 | Václav F. Mensa

Jakmile se v dnešní společnosti mluví o mužích co nosí make-up, je jen pár možností výsledku. Ticho, pozdvižené obočí popřípadě hanlivá, rýpavá urážka. Ale co je na tom tak zlého? Proč by měla být snaha vypadat co nejlépe odsuzována? Nemluvíme o řasenkách, rtěnkách a stínech... Přiznejte si, pánové, nechcete vypadat odpočatě i ve dvě ráno v baru? Nechcete mít i během zimy nos ve stejném odstínu jako zbytek tváře?

Pokud se podíváte do historie, líčení zdaleka nebylo jen výsadou žen. Kupříkladu u francouzského dvora za vlády Bourbonů to bylo právě naopak. Pravda, doba to byla poněkud výstřední, ale s tou naší měla jedno společné. Touhu po naprosté kráse.

S make-upem je to jako s láskou. V jednu chvíli vám sedne naprosto dokonale, za nějakou dobu se může stát že potřebujete změnu. Při výběru se především neostýchejte požádat o pomoc prodavače. Povětšinou se v tom vyznají a už jsou tak zvyklí, že Vás opravdu soudit nebudou. Pomohou Vám zvolit jak vhodný odstín, tak i konzistenci pro Váš typ pleti. Ovšem, není dobré si na starší pleť brát make-up na pleť teenagerskou. Pořiďte si raději dva nebo tři odstíny podle toho, jaké je roční období a také kvůli příležitosti.

Na dlouhý noční tah po klubech nic nezkazíte jemně světlejším make-upem. Zajistí odpočatost. Ale opět pozor! Nepřehánějte to pokud nechcete být jako bratr Dity Von Teese.

MU_1

Zdroj: MYego

Před aplikací make-upu nanesete podkladový krém nebo primer. Tato fáze pleť jemně vyhladí a zajistí snadné nanášení. Pokud chcete mít obličej bez jediné vady (rozšířené póry, jemné vrásky, sem tam pupínek) použijte POREfessional od Benefit Cosmetics. Je to jak lehký závoj na pleť, který vyplní veškeré nedokonalosti. Na něj pak stačí nanést mírnou vrstvu make-upu. Nikdy ale opravdu nikdy si neříkejte, dám ho víc, budu vypadat líp a nikdo to nepozná. Pozná a budete působit jako maska. Trochu si ho naneste na nos, na tváře a čelo. Záleží na Vás, co použijete k rozetření ale nejlepší jsou stejně prsty. Lehce make-up roztírejte směrem od středu ven a nepřestávejte a dokud nebude mít kůže všude stejný odstín. Obzvláště choulostivý je přechod mezi tváří a krkem. Tam je rozdílný odstín vidět nejvíce.

Pokud za sebou máte krušnou noc a potřebujete vypadat dobře, naneste pod oči trochu rozjasňovače. Třeba Fonteint od MYego dokáže zesvětlit pleť až o jeden odstín a navíc i pleť hydratuje a vyživuje. Oči se zvětší a vypadají vyspale. Ale pozor ať ze sebe neuděláte pandu.

Pokud máte pleť mastnější a nechcete se lesknout, stačí T-zónu (čelo, nos, brada) jemně zapudrovat kompaktním pudrem. Výsledkem je matná, hladká pleť. Pokud se s make-upem naučíte zacházet, můžete vypadat svěže a jasně za každých okolností. Není na tom nic zženštilého. Naopak ukazujete, že Vám na sobě záleží a pečujete o sebe.

MU_2

Zdroj: MYego/Benefit
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!