Naše oblíbené pražské podniky

Publikováno: 22.06.2017 09:00 | Štěpán Molitor

Restaurací a kaváren je jako hub po dešti. S trochou nadsázky můžete v některých pražských čtvrtích bydlet rok a každý den jít na kávu jinam. Máme ale svá oblíbená místa, která se nikdy neomrzí. Podívejte se na náš výběr.

Food-Ilustration-Feature-Image-Luis-Mendo-min

Zdroj: Tumblr

The Wine Bar & Brasserie

Letitý kultovní spor o to, jestli Anděl je ještě centrum nebo ne má už komický nádech. Za nás se ale počítá i to, co leží „za řekou“. Kromě výtečné Café Savoy rozhodně doporučujeme v této oblasti navštívit The Wine Bar. Tento francouzský bar se nachází na Arbesově náměstí. Velmi decentní prostory, výtečná kuchyně a rozumné ceny. A, samozřejmě, široká nabídka vína. The Wine Bar se specializuje na oblast Burgundska, ale najdete tu i kvalitní tuzemská vína. Jídelní lístek se pravidelně obměňuje, takže vás nabídka nudit určitě nebude.

DSC-8417

Zdroj: Archiv restaurace

Phill‘s Corner

Holešovický poklad Phill’s Corner je prakticky hned vedle La Fabriky. Minimalistický design (jak jinak) a výtečné snídaně dělají z této kavárny vyhledávané místo. A to je Holešovické kavárenské prostředí tvrdě konkurenční.

photo11

Zdroj: Archiv restaurace

Meat & Greet

Pokud máte rádi pořádný burger, Meat & Greet je výborná volba. Maso tady připravují s tou největší zodpovědností. Za pozornost stojí i výtečné hranolky (což, bohužel, u mnoha podniků rozhodně není samozřejmostí) a skvělé pivo. Slabinou je oblíbenost tohoto podniku a tak se může stát, že si přes oběd prostě nesednete. Rezervace přes oběd nedělají, takže doporučujeme zkusit to „na štěstí“.

Foto_3

Zdroj: Archiv restaurace

SmetanaQ

Pokud máte Instagram, určitě jste posty z této nově otevřené kavárny viděli u většiny českých blogerek. Na Smetanově nábřeží se nedávno zrodil tento podnik, který láká pěkným a jednoduchým designem a kulturním podtextem – SmetanaQ je nejen kavárna, ale především galerie a umělecké centrum.

p3052544

Zdroj: pisingr.wordpress

Sicily Express

Trošku černá ovce našeho výběru se nachází na Lazarské ulici přímo u zastávky tramvaje. Kdo by čekal bílé stěny a vintage nábytek typický pro moderní kavárny, asi by byl v šoku. Tento podnik je pravé italské bistro a podle toho také vypadá. V nabídce jsou výborné pokrmy dovážené přímo ze Sicílie (jak jinak). Ale důvod proč sem chodíme je trošku jiný. A to výtečné espresso, přesně tak jak má být. Silné, hutné, bez nepříjemné kyselé dochuti. A za 30 korun. V centru Prahy. Stačí? Obsluhu tvoří Italové, takže česky si tady neobjednáte. Ale to kouzlo tohoto bistra ještě víc prohlubuje. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!