Nebula 12: Lustr, co vám řekne, jaké bude počasí

Publikováno: 28.11.2012 13:33 | Petr Hájek

Snad žádný jiný typ domácího příslušenství a elektrospotřebičů není ze strany mužů tak opomíjen, jako právě lustry všeho druhu, jak ale ihned poznáte, je to velká škoda, protože mezi nimi najdeme často neuvěřitelně unikátní a stylové kousky zároveň, jenž z mužského hlediska tzv. nemají chybu.

1

Zdroj: Dvice

Průměrný lustr muž v pronajatém nebo svém bytě většinou nijak moc neřeší a kašle na něj. Klidně tam může viset jen třeba žárovka, když už přijde na věc. Občas jej ale známí nebo rodina dokopou k nějakému tomu lustru, ale to většinou až po nasazení všech pák, výhrůžek a motivačních postupů, jaké si lze představit. Dnešní model vás ale jistojistě přesvědčí o tom, že existují i lustry, jenž opravdu stojí za to vlastnit!

Novinka nese jméno Nebula 12 a jde o Wi-Fi lustr, což ještě není jeho trumfové eso. Jde o to, že se lustr připojí k vašemu mobilu nebo smartphonu (ukázáno to bylo na modelu Nokia Lumia 920) a zjistí si, jaké bude počasí na internetu a podle toho se pak také začne chovat. Jedna věc je měnit světlo kvůli barvě vycházejícího nebo zapadajícího slunce, ale jestliže má pršet, tak i bude u vás doma.

Nebula 12 pocházející od švýcarské firmy Micasa LAB se nijak nerozpakuje v případě mizerné předpovědi vytvořit vám doma kouřový oblak. Vše tkví v rafinovaném zkombinování tekutého dusíku a vody. No a podtlak se zase postará o to, aby se oblak držel u lampy a neodtékal pryč do bytu. A ano, samozřejmě, i tento lustr zvládá změny barev podle toho, jaký je právě čas - ráno svítí žlutě, přes den tíhne lehce do oranžova atd. Lampa je standardně nastavena na 48hodinovou předpověď pro vaši oblast.

Efekt, jakým lustr vládne, je skutečně zajímavý a roztomilý, nicméně doplňovat co chvíli vodu a dusík, to jsou další dvě starosti, jenž si zřejmě drtivá většina mužů navzdory evidentně skvostnému efektu nechá mileráda uniknout...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!