Nedostižné Bentley Mulsanne Speed

Publikováno: 29.02.2016 14:49 | Jiří Hofbauer

Mulsanne Speed je vybavený posíleným motorem V8 s objemem 6,75 l, který dokáže ohromit každého řidiče. Má výkon 537 k (395 kW), točivý moment 1100 Nm a disponuje také adaptivním sportovním podvozkem. Díky tomu provedení Speed spojuje potěšení z jízdy s prvotřídním komfortem. Speed zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 305 km/h, což jsou ve vrcholném luxusním segmentu nedostižné hodnoty.

Mulsanne Speed_2

Zdroj: Bentley Motors

Základem je propojení automobilu a řidiče, takže výkonný motor modelu Speed je spojen s přeprogramovanou 8stupňovou převodovkou ZF, která zvyšuje potěšení z jízdy. Strategie řazení je optimalizovaná tak, aby účinněji využila zvětšený výkon motoru a zajistila nekonečný zátah. Režim řazení „S“ dodává řidiči ještě více kontroly nad vozem a udržuje otáčky motoru nad hranicí 2000 min-1, takže je v každém okamžiku připraven dodat nezapomenutelnou dynamiku.

Mulsanne Speed_4

Zdroj: Bentley Motors

Pro prvotřídní výkonnost a zrychlení je Speed vybaven na řidiče zaměřeným sportovním režimem odpružení. Zatímco v režimech Bentley a Comfort je připraveno komfortní naladění podvozku, režim Sport pro usnadnění kontroly nad pohyby karoserie a zvětšení přesnosti a zpětné vazby přitvrdí vzduchové odpružení.

Mulsanne Speed_Full Fascia

Zdroj: Bentley Motors

Mulsanne Speed se vyznačuje specifickými stylistickými detaily, které dávají jeho výkonový potenciál citlivě najevo. Lesklé prvky jsou nyní tmavší, což odpovídá charakteru provedení Speed. Specialitami odlišujícími provedení Speed jsou ručně leštěná kola „Speed“ s průměrem 21 palců, zatmavené přední světlomety i zadní koncová světla, hrubší povrch koncovek výfuků a nápisy Speed na bocích za předními koly.

Mulsanne Speed_Headlamp On

Zdroj: Bentley Motors

Uvnitř lze v provedení Speed kromě společných aktualizovaných záležitostí nalézt mnoho nových prvků, které posilují jeho sportovnější a atletičtější výraz. Standardní výbavou je provedení interiéru Mulliner Specification, jehož součástí je prošívání s diamantovým vzorem, vroubkovaný volič převodovky, odvrtávané hliníkové pedály nebo volitelné karbonové doplňky.

Mulsanne Speed_Rear Light

Zdroj: Bentley Motors
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!