(Ne)dotknutelné Volvo Concept Coupe

30.08.2013 00:22 | Jiří Hofbauer

Volvo představilo model Concept Coupe, který se pro svůj jedinečný design a odhodlanost měnit a změnit podobu aut v následujících letech navázalo na model P1800. Model švédské automobilky P1800 rozdráždil pro svůj do tehdy nevídaný design automobilové vody v 60. a 70.let minulého století a dodnes patří ke klenotům sběratelských sbírek nebo tajnému snu každého vášnivého automobilového nadšence. Pokud něco chcete vzkázat budoucím generacím teď je příležitost.

Nelze popřít, že designéři se v hlavních liniích inspirovali proslulým veteránem. Uvnitř ale vládnou nejnovější technologie. Zapomeňte na tlačítka, knoflíky a páčky. V interiéru vládne ovládání na dotek. Tedy až na volant. Ale bez toho si ani auta nedokážeme představit. Nebo jsme snad na hraně věků, kdy volant vystřídá knipl?

Zůstaňme nohama na zemi, respektive na čtyřech kolech. Zatím. Koncept vozu počítá s hybridním pohonem; čtyřválcovým benzínový motor spojený s elektromotory pohánějící zadní kola.

A teď – kdy se tenhle futuristický koncept stane realitou? Patrně nikdy. Opět se jedná jen o demonstraci stylu a technologických inovací jejichž směrem by se chtěli Seveřané ubírat. Evidentně to ještě potrvá než předhoníme rychlost světla.

volvo-concept-coupe-2

Zdroj: Motors UK

Volvo-Concept-Coupe-8

Zdroj: Motors UK

Volvo-Concept-Coupe-20

Zdroj: Motors UK

Volvo-Concept-Coupe

Zdroj: Motors UK

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/165016/virtual/www/subdom/www/include/libs/bannerCont.class.php on line 14
�patn� dotaz: SELECT id, img, url, code FROM banners_cont WHERE display = 1 AND position = '1' AND `start` < '2018-05-23 18:46:12' AND `end` > '2018-05-23 18:46:12' AND (implimit > imps OR implimit = 0) AND EXISTS (SELECT * FROM banners_cont_tags_join WHERE banner_id = banners_cont.id AND tag_id IN ()) ORDER BY last_displayed ASC LIMIT 0,4