Nejdivnější kytary světa

Publikováno: 20.04.2013 12:28 | Petr Hájek

Ve světě muziky se vždycky nalézá dost kreativity i na to, aby se jí část přelila ze samotné tvorby songů i do nečekaných hudebních nástrojů. Zrovna k dnešnímu datu si představíme ty nejzvláštnější kytary, jaké svět viděl.

1. Pikasso Guitar

Tato kytara byla vyrobena pro jazz-fusion virtuóza Pata Methenyho. Má celkem 4 krky (kytara, ne Pat) a celých 42 strun. Pojmenování Pikasso Guitar pak věc dostala na základě své nezaměnitelné podobnosti s malůvkami a grafikami Pabla Picassa.

177094_v1

Zdroj: Cracked

2. Teenar

Lehce nečekaná kombinace manekýna mladého děvčete a kytary, pod níž je podepsán Lou Reimuller, který zřejmě rád provokuje. Hrát s něčím podobným a dokonce veřejně je dnes ale na doživotní kriminál ve většině zemí, jaké známe...

177095

Zdroj: Cracked

3. Gittler Guitar

Minimalistická kytara, která nezaujme ani tak svým spartánským zjevem, jako spíše svými parametry. Předně, je vyrobena z leteckého titanu (6AL-4V), čímž dosahuje takřka absolutní odolnosti. Snímač zde rovněž není jeden-dva na celou kytaru, jak je běžné, ale každá struna má svůj. Model se dá koupit za 3 995 USD.

177097

Zdroj: Cracked

4. The Wangcaster

A opět jeden provokující kousek s tvarem, který ne náhodou připomíná pánský penis. Dílko vytvořil dřevořezbář Doug Rowell a je o něm známo, že na jeho adresu známý muzikant Jon Bon Jovi pronesl: "Wow, that guitar has balls!" Ano, Jone, to opravdu má...

177093

Zdroj: Cracked
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!