Nejdražší cigarety světa

Publikováno: 06.08.2013 13:31 | Petr Hájek

Lovci unikátních zážitků dnes najdou ve světě mnoho lákadel, kde dopřát svým výjimečným smyslům. Tyto zážitky sice nebývají dvakrát levným koníčkem, o jejich unikátnosti ale nemůže být sporu.

luckystrike1

Zdroj: Bornrich

Luxusní tabákové výrobky nejsou u cigaret ničím novým, standardně jsou k mání třeba pod značkou Dunhill či Treasurer. A nesmíme zapomenout ani na Sobranie z Ukrajiny určené pro cara. Nicméně, to jsou stále věci oceněné ve srovnání s dnešní novinkou vysloveně směšně.

Za nejdražším paklíkem cigaret stojí trochu překvapivě Lucky Strike, jenž tak dává zcela nový význam slovnímu spojení "VIP cigarety". Paklík byl vyroben v roce 2006 a jde o naprostý unikát po všech stránkách.

PF_1939148~Lucky-Strike-Cigarette-Posters

Zdroj: Bornrich

Daný balíček Lucky Strike je z 18karátového bílého zlata a disponuje jedním velkým diamantem a ještě gigantičtějším rubínem. Jak se zdá, při jeho cestě v roce 2006 po evropských letištích se prodávaly i jeho levnější napodobeniny.

Konkrétně cigarety tyto ale patrně prodány nebyly, jelikož stojí cca 100 000 USD. Účel jejich vzniku je prostý - prestiž pro tuto ikonickou značku, jenž byla založena již v roce 1871.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!