Nejdražší hamburger světa

Publikováno: 15.06.2013 10:54 | Petr Hájek

Nejdražší běžně dostupný hamburger byl odhalen v ikonické restauraci z New Yorku jménem Serendipity 3. Skvělé na něm je, že se jedná o rekordmana spíše nižší třídy, takže není problém si jej dát ani jako osoba s vysloveně normálními příjmy.

worlds-expensivest-hamburger

Zdroj: Bornrich

Šťavnatý rekordman vás přijde totiž jen na 295 USD a není prodchnut žádnými zbytečnostmi uměle zvyšujícími jeho cenu jako třeba zlatem nebo diamanty. A jelikož jde o nejdražší hamburger, našel si přirozeně cestu i do knihy rekordů.

Cena je vysoká z prostého důvodu, že hamburger obsahuje řadu vzácných kulinářských ingrediencí, takže je zároveň velmi unikátním zážitkem. Hlavně zde najdete ale japonské hovězí Waygu a máslo s lanýži a bylinkami. A nechybí ani ručně dělaný čedar 18 měsíců starý.

image

Zdroj: Bornrich

Mimochodem, použité vejce není slepičí, ale křepelčí. Pamatováno bylo i na Paramount Kaluga kaviár, speciální uzenou mořskou sůl Salish Alderwood a něco dalších tajných specialitek. Mimochodem, je nutno si vše objednávat minimálně 48 hodin dopředu, aby byl čas na správné vyrobení a nalezení surovin.

Ačkoliv hamburger neobsahuje žádné drahé kovy přímo v sobě, jeden tu přece jen najdete: párátko typu Fleur de Lis držící vše řečené pohromadě je celé ze zlata a je tam i jeden malý diamant.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!