Nejdražší káva na světě

Publikováno: 29.06.2013 12:41 | Petr Hájek

Hodláte poznat ten největší kávový zážitek, na jaký můžete kdy v životě narazit? Nevadí vám vysázet na dřevo 90 USD za jeden šálek? A jste si vědomi toho, že tato káva neprochází při přípravě strojem, ale zvířetem? Dnes totiž jen ti skutečně vyvolení s 3 x "ano" mají šanci...

51hKJSQO99L

Zdroj: Bornrich

Na kávě Kopi Luwak toho moc normálního není a ani její exotický původ není výjimkou. Jde o to, že tato káva se extrahuje z výkalů malého zvířátka jménem Paradoxuras. Zní to možná podivně, ale jakmile si dáte první hlt, změníte názor!

civet_coffee_kopi_luwak_arabika

Zdroj: Bornrich

Káva pochází původem ze Sumatry, indonéského ostrova a již od nepaměti ji zde produkuje jedna místní odrůda cibetkové šelmy, která zhltne syrové kávové boby, ty projdou jejím trávicím traktem, pak se ručně vysbírají, no a poté ještě upraží a připraví jako normální káva.

2890287068_9f4e44dd88_b

Zdroj: Bornrich

Káva není levná jako šálek a ve větším balení je to cítit samozřejmě o to více - cca půlkilo kávy dnes stojí asi 1 000 USD, které by za ně největší fajnšmekři z branže určitě nedávali, pokud by jim káva nenabízela skutečně unikátní chuťový zážitek.

kopi-luwak

Zdroj: Bornrich

Majetní kávoví ctitelé a odvážlivci v jedné osobě popisují chuť jako bohatou, těžkou, s náznaky karamelu a čokolády. Objevují se ale i názory, že je to chuť zemitá, aromatická, sladká a exotická.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!