Nejfuturističtější boty dneška

Publikováno: 05.07.2013 12:28 | Petr Hájek

Zaha Hadid je designérka, jenž je podepsána mimo jiné i pod několika úžasně podivnými budovami, které jsou jako z jiného světa. A jak známo, vše odlišné láká pozornost, takže když se rozhodla udělat boty, bylo jasné, že popularita je zaručená.

novashoe1

Zdroj: Zaha Hadid a United Nudes Rem D. Koolhaas

Osobnost je to docela populární mezi fandy sci-fi i moderní architektury a jak vidno dle posledních reportů, nebojí se tzv. fušovat ani do módy. Popravdě, té se již věnuje nějaký čas, ale dnes si skutečně zaslouží pozornost.

saudi-arabia-station-top

Zdroj: Zaha Hadid a United Nudes Rem D. Koolhaas

Designérka ve svém nejnovějším díle spojila síly s United Nude's Rem D. Koolhaas a posléze nazvali svoje dílo prostě "boty NOVA". Novinka není pouze z moderních kosmických materiálů (vinyl, guma, skleněné vlákno, kůže), ale ona vesmírně i vypadá.

novashoe2

Zdroj: Zaha Hadid a United Nudes Rem D. Koolhaas

Celkem se vyrobí pouze 100 párů bot, takže se jistě dá celá série označit kromě experimentu zároveň i za jakousi omezenou edici, přičemž již známe i cenu - 2 000 USD za pár.

novashoe3

Zdroj: Zaha Hadid a United Nudes Rem D. Koolhaas

Jsme potěšeni, jak se Zaha neustále snaží, překonávat vlastní hranice, stejně jako hranice designu a architektury, ovšem chtěli bychom někoho vidět, jak se v tomhle skutečně prochází...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!