Nejlepší čaje světa

Publikováno: 05.08.2013 12:07 | Petr Hájek

I když má asi většina vašich známých v oblibě spíše kávu, musí se nechat, že jsou v našich končinách jistě i nesčetní příznivci starých dobrých čajů. A jak se záhy přesvědčíme, ani na těch se nemusí vysloveně šetřit.

1. Silver Tips Tea (Makaibari Tea Estate) - Darjeeling Tea

Čaj jménem Darjeeling je na celém světě znám svojí osobitou a unikátní chutí a barvou. Roste v Indii a to na úpatí Východní Himálaje. Pěstuje se zhruba mezi 2000 až 3000 m nad mořem a to není jediná věc, která jej dělá speciálním. Je dokonce i navíc protkán stříbrem a stojí proto okolo 400 USD za 1 kg.

2008_Darjeeling_Silvertips_Dry1

Zdroj: Bornrich

2. Tieguanyin Tea (China)

Co se týče pro změnu čaje Tieguanyin, tak ten je pojmenován podle jisté buddhistické osobnosti (Guan Yin) nebo také možná po bohyni milosrdenství. Jedno je ale jisté určitě, kdo na něj dostane chuť, bude muset zaplatit za 1 kg nemalých 1 500 USD. Je to prý dojmově něco mezi zeleným a černým čajem a můžete jej vyvařit nejméně sedmkrát, nežli začne ztrácet chuť.

Tieguanyin-490x328

Zdroj: Bornrich

3. Da-Hong Pao (China)

Jméno čaje "Da-Hong Pao" znamená v doslovném překladu "Velká Červená Róba" a je to jedna z odrůd čaje Wuyi Oolong. Dle legendy s ním spojené, pochází z dynastie Ming a pyšní se řadou pozitivních zdravotních vlivů. Starají se o něj v Číně s až extrémní pečlivostí a přistupuje se k němu s péčí srovnatelnou snad jen s Kubou a jejími doutníky. Čínská vláda jej dnes ale toliko občas rozdává státním návštěvám, takže běžně jej určitě nekoupíte. I to je patrně důvod, proč se jeho cena pohybuje na astronomických 1 250 000 USD za kg.

da-hong-pao-3

Zdroj: Bornrich
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!