Nejlepší hodinářské firmy světa

Publikováno: 25.03.2014 19:26 | Michal Harajbic

Hodinky za pár korun mohou být pěkným, efektním doplňkem, který vám někdo třeba může závidět. Existují ale i značky, které nevyrábí jen hodinky. Nejsou to jen strojky, které ukazují čas. Mít na ruce jeden z jejich modelů znamená, že za vámi stojí kus práce. Časomíry tak nejsou jen obdivuhodným doplňkem, ale dobrou investicí.

Značka Audemars Piguet je známý luxusními hodinkami s širokým množstvím adaptivních detailů jako stopky, ukazatele časových pásek, budíky, kalendáře nebo ukazatele měsíčních fází. Od roku 1972 je hlavním modelem Royal Oak v charakteristické osmihranné úpravě.

hodinky_piguet

Zdroj: Web značky

Hodinky pro piloty od firmy Breitling jsou známým a prestižním kouskem. Díky popularitě značky se často zmiňuje, že firma Breitling vyrábí hodinky, které přísně splňují požadavky v oblasti letectva. Kdo není letec, tak mnohdy ani neví, na co vlastně tyto hodinky dokážou. A že toho zvládnout opravdu hodně. Slavné hodinky Navitimer přišly na trh v roce 1952 a staly se běžnou součástí i moderního muže pro běžné nošení. To hlavní ale je, že tyto hodinky kromě času a data navíc zjistí úhel stoupání i klesání a umožňují zjistit spotřebu pohonných látek a průměrnou rychlost.

hodinky_breitling

Zdroj: Web značky

Společnost IWC tedy International Watch Company založili v roce 1968 Američan a Švýcar. Nejznámější hodinky IWC jsou bezesporu Il Destriero Scafusia z roku 1993. Mechanické hodinky složené ze 750 součástek s 21 funkcemi jako třeba funkcí Rattrapante, tedy měsíční fáze, věčný kalendář a údaje o roku, desetiletí nebo celé století. Bylo jich vyrobených pouze 1625 kusů.

hodinky_iwc

Zdroj: Web značky

Longines jsou po Breitling druhou nejznámější značkou pilot hodinek. Letecký průkopník Charles Lindbergh si nechal v roce 1927 změřit čas svého přeletu přes Atlantik právě hodinkami Longines a on sám pro tuhle firmu vyvinul speciální letecké hodinky.

hodinky_longines

Zdroj: Web značky

Společnost Patek Philippe vyrobil od svého založení v roce 1851 maximálně 600 000 kusů hodinek. I proto je hodinářské umění této firmy považované za jedno z nejlepších na světě. Calatrava, Ellipse, Gondolo nebo Nautilus, to jsou jen některé hodinky ze široké nabídky. K těm nejznámějším kouskům patří Sky Moon Tourbillon, který má na své zadní straně měsíční oblohu.

hodinky_patek

Zdroj: Web značky

Dočkali jste se... Málokterá značka hodinek je tak známá jako právě Rolex. Ano, velmi oblíbená, nenáviděná a popravdě asi nejčastěji kopírovaná značka. Jedni ji odsuzují, protože hodinky stojí celý majlant, a druzí na ni nedají dopustit, protože hodinky dávají skutečnou volnost ve světě, kde člověk už něco znamená. Stěžejní model Submariner patří k nejoblíbenějším značky. Za roky produkce se změnily jen minimálně a vlastně se staly synonymem značky Rolex.

hodinky_rolex

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!