Nejlepší krejčovské salóny na Savile Row

Publikováno: 04.04.2014 09:23 | Václav F. Mensa

Čisté gentlemanství je povětšinou úkazem u Britů. A samotného gentlemana krom jiného charakterizuje i skvělý oblek. Právě proto není překvapení, že naprostý vrchol pánského zakázkového krejčovství lze najít v Londýně. Poklidná ulice Savile Row v sobě spojuje ultravysoký styl, luxus společně s britskou snahou nekřičet komercí. Překonejte předsudky, kritiku a jen žasněte. Teď mluvíme opravdu o nejvyšší třídě stylu.

Ženy mají Haute Couture, muži mají Savile Row. Tak lze shrnout moc a důležitost salónů na této adrese. Renomé londýnské ulice roste postupně od devatenáctého století a skutečně, mít odsud oblek je vyjádřením sebeuvědomění a dokonalého vkusu. Projděte se s námi těmi nejlepšími krejčovskými salóny na této planetě.

Hardy Amies

Společnost fungující od roku 1945 se vyznačuje výrazně elegantní fazonou a uhlazeným celkovým vzhledem. Využívá snížené pasové vybrání u sak a tudíž jsou jejich obleky vhodnější pro muže s širší hrudí a rameny.

V Hardy Amies naprosto chápou, že výběr nejvhodnější látky a střihu právě pro vás se uspěchat nedá a nikde nenajdete povolanější odborníky a rádce. Tvorba obleku zde trvá pět až osm týdnů (samozřejmě, pokud jste ochotni zaplatit více jako jiný zákazník, vévoda z Kentu, ušijí jej rychleji) a zaplatíte za celý oblek průměrně £ 3500.

Inspiraci před odletem nasbírejte na hardyamies.com

savile_row_hardyamies

Zdroj: GQ UK

Richard Anderson

Jeden z nejmladších přírůstků na Savile Row dokazuje, že nepotřebujete v logu poznámku est. 1630, abyste vyznávali vysokou kvalitu a styl. Pověst si za třináct let práce vybudoval především na jednořadých sakách s jedním knoflíkem. Pouze jejich dvouřádá saka mají knoflíky dva. Firma v sobě spojuje ruční šití a tradici s inovativní kreativitou. Standardní doba šití je až osm týdnů, ale v případě nutnosti to zvládnou i během týdnů dvou a přitom si nebudou účtovat vyšší cenu. Ceny se pohybují kolem £ 4000. Dostatečné odůvodnění šití zde je i to, že zákazníkem je André Leon Talley.

Na webu richardandersonltd.com najdete kompletní katalog a možnosti.

savile_row_anderson

Zdroj: GQ UK

Gieves & Hawkes

Obchod sídlící na čísle jedna je proslulý díky dlouhé řadě královských zákazníků. Dnes zde šije Prince William, britský následník trůnu. A pokud vám není sympatický on, lze argumentovat Colinem Firthem či Robbie Williamsem. Ikonickým oblekem je jednořadý oblek se zvýšenou pasovou linií pro zvýraznění štíhlosti a tudíž širších ramen. Od první zkoušky budete na celý oblek čekat dva až tři měsíce a samotní krejčí trvají na minimálně třech zkouškách. Schůzku, kde můžete s krejčími vše pečlivě vybrat a prodiskutovat si sjednejte na gievesandhawkes.com. Pokud se vám nechce investovat plnou cenu za oblek na míru, alespoň si vyberte něco z jejich ready-to wear kolekcí. Kvalita je stejná.

savile_row_gieves

Zdroj: GQ UK

Huntsman

Krejčovství se za svou historii od roku 1849 dvakrát přestěhovalo až se roku 1919 usídlilo na Row. Styl značky se vyznačuje sakem vytvořeným kombinací smokingu a jezdeckého kabátku s jedním knoflíkem. Navíc salon Huntsman pracuje s vlastním tvídem, který si vyrábí. To posouvá odpovědnost za kvalitu na naprosto jinou úroveň. Látky jsou tak vyvážené, že se hodí i do teplejšího klima. Vytvoření takového díla je propočítána na 80 pracovních hodin, během kterých musíte stihnout 4 zkoušky. Výsledné ceny se pohybují kolem £ 4500. Na stránkách h-huntsman.com můžete objednávat i doplňky ve formě šlí či kravat.

savile_row_huntsman

Zdroj: GQ UK

Norton & Sons

Další z renomovaných producentů luxusu byl založen už v roce 1821. Rozpoznat tuto značku lze podle tradičně ušitých ramen a jednořadého zapínání se dvěma knoflíky. Dle filozofie značky nejvíce záleží na materiálu, ze které se oblek stříhá. Vždy totiž lze opravit šev, nikdy ale neopravíte vadnou látku. Ve chvíli, kdy se stanete pravidelným zákazníkem, oblek vám již připraví jen s jednou zkouškou a během šesti týdnů. Na nortonandsons.co.uk naleznete kompletně a detailně popsaný postup přípravy, materiály a střihy. Pak už chybí jen letenka do Londýna. V místě kde šil Winston Churchill nebo Cary Grant pořídíte celý oblek za £ 3000.

savile_row_norton

Zdroj: GQ UK

Na Savile Row si nekupujete jen oděv. Kupujete součást dědictví a pokračujete v hrdé tradici dokonalých gentlemanů. Do obleku se vyplatí investovat vždy. Protože ručně šitý oblek na míru ze Savile nikdy nevyjde z módy.

savile_row_dummy

Zdroj: GQ UK
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!