Nejlepší světová vína představí na Pražském hradě

Publikováno: 02.02.2016 12:17 | Michaela Lejsková

Již podvanácté se ve dnech 11. – 12. 2. 2016 uskuteční na Pražském hradě nejprestižnější vinařská akce roku: Audience Grand Cru Classé Bordeaux.

Odborníci a milovníci nejlepších světových vín budou mít možnost vychutnat si v rámci degustace více než 45 vín. Letos bude představen ročník 2013 z více než třiceti nejprestižnějších vinařství věhlasné francouzské oblasti Bordeaux.

_DSC9609_n

Zdroj: Merlot d'Or s.r.o.

Vína se budou jako vždy představovat na třech degustacích (čtvrtek 14.30 – 18.00, pátek 10.00 – 13.30 a 14.30 – 18.00)  v Rothmayerově sále Pražského hradu.

Vyvrcholením celé akce bude slavnostní banket ve Španělském sále Pražského hradu za účasti všech zástupců châteaux a osobností veřejného a společenského života ČR. Pro 12. ročník slavnostní menu speciálně sestaví michelinový šéfkuchař z Dijonu, pan Nicolas Isnard. „Spolupráce s panem Isnardem nás velice těší, jeho nápaditá a svěží gastronomie skvěle ladí s prezentovanými víny. Přestože pochází z Burgundska, dokázal menu vyladit i k vínům z Bordeaux,“ uvedla Diana Sixtová, organizátorka akce a spolumajitelka společnosti Merlot d´Or s.r.o.

Audience_2012_121_n

Zdroj: Merlot d'Or s.r.o.

Během večera hosté ochutnají pět vín kategorie Grand Cru Classé z lahve magnum ve starších ročnících a další zajímavá vína včetně Champagne z patnáctilitrové lahve zvané Nabuchodonosor. „Příležitost ochutnat tato exkluzivní vína ve společnosti sklepmistra nebo majitele château, který tato vína vyráběl, činí z tohoto večera nezapomenutelnou událost,“ uzavírá Diana Sixtová. Každý účastník banketu navíc obdrží jako dárek speciální Grand Vin de Audience 2013. 

bordoaux

Zdroj: Merlot d'Or s.r.o.

Merlot d´Or s.r.o.

Česká firma s dvacetiletou tradicí Merlot d´Or s. r. o. je pořadatelem Audience Grand Cru Classé již 12 let. Hlavní činností je dovoz vín od prestižních, menších výrobců a vín, u kterých je velmi dobrý poměr mezi jejich kvalitou a cenou na český trh. Její specializací je však především francouzské víno, a to zejména z vinařské oblasti Bordeaux. Společnost vlastní také několik vinoték, z nichž největší je pražská vinotéka Galerie vín PASSAGE, která se nachází v samém centru Prahy, v pasáži Millenium Plaza. Více informací o akci Audience Grand Cru Classé Bordeaux a o společnosti Merlot d´Or s.r.o. naleznete na www.audience-bordeaux.cz

_DSC9182_n

Zdroj: Merlot d'Or s.r.o.

Seznam prezentovaných châteaux

Château Beaumont

Château Beychevelle

Château Brane Cantenac

Château Cantemerle

Château Rauzan Gassies

Château Gazin

Château d´Issan

Château du Glana

Château Durfort Vivens

Château Figeac

Château Grand Puy Lacoste

Château Guiraud

Château La Conseillante

Château Lagrange

Château Lascombes

Château Latour Martillac

Château Leoville Poyferré

Château Malartic Lagravi?re

Château Smith Haut Lafitte

Châteaux Beauregard & Bastor Lamontagne

Châteaux Canon La Gaffeliére & Clos de l'Oratoire

Châteaux d’Armailhac & Clerc Milon

Châteaux Giscours & du Tertre

Châteaux Pape Clément & Fombrauge & Clos Haut Peyraguey

Châteaux Pichon Baron, Suduiraut & Petit Village

Zdroj:  Merlot d'Or

Vytvořeno ve spolupráci s Audience Grand Cru Classé Bordeaux a Merlot d'Or

bordoaux

Zdroj: Merlot d'Or

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Galadegustace palác Žofín 2016 přilákala více než dva tisíce návštěvníků Galadegustace palác Žofín 2016 přilákala více než dva tisíce návštěvníků Již 16. ročník tradiční mezinárodní výstavy vín a destilátů proběhl dne 28. ledna poprvé v honosných prostorách paláce Žofín... Další článek