Bentley na ženevském Autosalonu 2017 - výkon a luxus

Publikováno: 09.03.2017 08:37 | Lenka Mařanová

Automobilka Bentley letos na ženevském autosalonu předvádí jedinečnou šíři svých schopností – od luxusu v terénu až po extrémní výkony na silnici. Ve stánku značky v hale č. 1 bude k vidění pět nových vzrušujících modelů Bentley, například Continental Supersports Coupe a Convertible, které se zde veřejnosti představí vůbec poprvé.

5753

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Díky maximální rychlosti 209 mph (336 km/h) a zrychlení z 0-60 mph za 3,4 vteřin (0-100 km/h za 3,5 vteřin) je nový Continental Supersports nejrychlejším a nejsilnějším luxusním čtyřsedadlovým vozem světa.

U stánku lze spatřit také jeho sourozence s plachtěnou střechou, Continental Supersports Convertible, nejrychlejší čtyřsedadlový kabriolet na světě. Při otevřené střeše vytáhne Convertible sprint na 60 mph za 3,7 vteřiny (0-100 km/h za 3,9 vteřiny) a dosahuje maximální rychlosti 205 mph (330 km/h).

5763

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Divize Bentley pro zakázkové úpravy, Mulliner, předvádí na švýcarské výstavě dva zbrusu nové modely, které nastaví novou laťku luxusu v automobilovém průmyslu. Globální debut tu zažívá Bentayga Mulliner, nový vlajkový model Bentayga, který nastavuje nové limity luxusního interiéru.

5748

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

5747

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

U stánku Bentley v Ženevě bude k vidění také jedinečný exemplář Bentayga Mulliner, který se pyšní unikátní intarzií na předním obkladovém panelu. Úžasná marketerie vytvořená řemeslnými umělci v centrále Bentley v Crewe vyobrazuje úchvatný horský masiv Monte Rosa.

Bentley rovněž představuje velmi exklusivní Mulsanne Hallmark Series by Mulliner – limitovanou edici inspirovanou nejvybranějšími drahými kovy a luxusními materiály, jaké používají přední klenotníci. Tato limitovaná edice je k dispozici ke všem modelům Mulsanne a ztělesňuje ten nejvyšší luxus vlajkového modelu Bentley. V sérii čítající padesát modelů firma zákazníkům nabídne verze Silver a Gold.

5758

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

5759

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Svůj debut si v Ženevě odbude také vlajková loď čtyřdveřové řady Flying Spur, W12. Nejnovější model Flying Spur je prvním čtyřdveřovým Bentley s maximální rychlostí nad 200 mph. Nabízí sportovnější zážitky pro ty, kteří hledají větší sílu, vyšší točivý model a hbitější reakce.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!