Nejluxusnější příbytky světa

Publikováno: 27.04.2013 14:02 | Jiří Hofbauer

Snili o luxusním domě na pláži s vlastním kinem a golfovým hřištěm nebo honosnému zámku v rozkvetlé zahradě či stylovému stavení v horách? Každý si pod pojmem luxus představuje něco jiného. Když ale máte na kontě miliony dolarů je výběr nového bydlení o poznání jednodušší.

Patrně nejdražší stavení na světě je skleněná, sedmadvacetipatrová věž nacházející se v indické Mumbai. Rezidenci Antilla vlastní pátý nejbohatší člověk planety Mukesh Ambani a její hodnota se vyšplhala na neuvěřitelnou miliardu dolarů. Dům má devět výtahů, několik barů, taneční sál, stříbrná zábradlí nebo křišťálové lustry. Jeho chod obstarává šest set zaměstnanců.

Antila Mumbai - 1 bilion dolarů

Za tři čtvrtě miliardy dolarů je k mání nádherná Villa Leopolda na Francouzské riviéře. V roce 1902 ji postavil belgický král Leopold II. Bydlel v ní ale i Bill Gates. Sídlo má 19 ložnic, bowlingovou dráhu, kinosál, speciální domy pro hosty, několik bazénů i rozlehlou zahradu

Villa Leopolda 2 - 750 mil. dolarů
Villa Leopolda - 750 mil.dolarů

Pokud netoužíte po obřím domě a dáváte přednost prostorným bytům, našetřete si 225 milionů dolarů a pořiďte si byt Penthouse v centru Londýna. Nikdy už se nebudete doma bát. Ochrání vás neprůstřelná okna, tajná úniková cesta nebo speciální komando SAS. Navíc budete mít k dispozici squashové hřiště nebo soukromou vinotéku.

One Hyde Park Penthouse - 225 mil. dolarů

Romantici spíše zaujme okouzlující viktoriánská vila ukrajinské bojovnice proti AIDS Eleny Franchuk v Londýně. Nemovitost, jejíž součástí je divadlo, starožitná umělecká díla, sauna, tělocvična a krytý bazén, vás vyjde na více než 160 milionů dolarů.

Producent Aaron Spelling vlastnil největší dům v Los Angeles a jeden z nejdražších domů na světě. Po jeho smrti jej jeho žena prodala dcerce šéfa Formule 1 Petře Ecclestone, a to za 85 milionů dolarů. Rezidence má přes stovku pokojů, solárium, bruslařskou dráhu, soukromou plantáž, neskutečně obrovskou šatnu a muzeum panenek.

The Spelling Mansion - 85 mil. dolarů
The Spelling Mansion 2

Do desítky nejdražších domů světa patří i luxusní horská chata The Pinnacle v Montaně. Cena 155 milionů dolarů už naznačuje, že se skutečně nejedná o žádnou roubenku z Krkonoš. Na rozdíl od jiných luxusních obydlí má sice jen deset ložnic, zato má vytápěnou podlahu i vyhřívanou příjezdovou cestu, tělocvičnu, nádherný vinný sklep, několik bazénů a v žádné koupelně nechybí krb.

The Pinnacle Montana - 155 mil.dolarů
The Pinnacle Montana 2

K dalším zatraceně drahým domům nepochybně patří Fleur de Lys v Beverly Hills nebo Hearstovo panství, které dříve vlastnil mediální magnát William Randolph Hearst. Má asi osmdesát pokojů, vlastní disco sál nebo divadlo. Své líbánky tu dokonce prožil John Fitzgerald Kennedy. Jako doplněk doporučujeme garáž s nejdražším autem světa – Ferrari 250 GTO pořídíte za necelých 730 milionů korun.

Fleur de Lys - 125 mil. dolarů
Hearst castle - 190 mil. dolarů
Hearst castle 2

Ten nejromantičtější, nestrašidelnější a nejdražší hrad leží v Rumunsku v Transylvánii. Je známý jako hrad hraběte Drákuly a pochází ze 14. století. K dispozici má sedmapadesát pokojů, které zdobí velmi cenné starožitnosti. Jestliže máte 135 milionů dolarů, je váš. Budete se však muset potýkat s obrovským počtem návštěvníků, kteří sem každoročně zavítají. Nepříjemností je také chybějící centrální vytápění, což se dá s určitým finančním vkladem jistě napravit.

Bran Castle - 135 mil. dolarů

Za 75 milionů dolarů si můžete zakoupit nejdražší ostrov světa Vatu Vara na Fiji. Je plný písečných pláží, palmových hájů, modrozelených lagun a vápencových útesů. Ostrovy si můžete také pronajmout. Finský módní návrhář Peter Nygard takto nabízí ostrov na Bahamách, a to za 35 tisíc dolarů na den. Jeho nájemníkem byl již například Sean Connery, Oprah Winfrey nebo Robert DeNiro. K dispozici je tu kinosál, tenisový kurt, volejbalové hřiště a rybářská loď. Pokud byste se tu přesto nudili, můžete navštívit legendární kasino Atlantis na ostrově Paradise, který je vzdálený jen dvacet minut.

Vatu Vara island - 75 mil. dolarů

Pokud vás zajímají přepychové interiéry nehorázně drahých rezidencí, sledujte pořad Domy za milion dolarů na stanici Fine Living.Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!