Nejluxusnější projektor světa

Publikováno: 16.01.2013 13:45 | Petr Hájek

Doba, kdy světu kralovaly promítačky všemožných formátů spolu s patřičnými filmovými kotouči, nám pomalu upadá v zapomnění a to ať chcete nebo ne - na starší věci prostě neseženete náhradní díly, takže je jen otázkou času, nežli ve většině domácností bude namísto promítačky trůnit projektor.

2013-01-16-1

Zdroj: Bornrich

Stejně jako každá věc, také projektory mohou nabývat různých podob. A jednou z těch nejfajnovějších vůbec se nám pochlubila italská společnost SIM2. Jestliže ji snad náhodou neznáte, pak si dovolíme připomenout, že jde o poskytovatele domácích kin, což je oblast, v níž nabízí mimo jiné třeba i gigantické obrazovky.

Firma SIM2 se ale nevěnuje jen plochým zobrazovačům. Její nový projektor je skutečným mistrovským dílem. Vězmeme si jen podíl ruční práce, ten je zde zcela bezkonkurenčně na 100 % úrovni. Zařízení pochází z limitované edice a celým jménem je zváno LUMIS Fuoriserie 1080p, 3-chip DLP Projector.

Přístroj byl poprvé spatřen na akci CES 2013, spolu s jinými neuvěřitelnými věcmi, takže proč vlastně věnovat pozornost právě jemu? Projektor nabízí nový, zlepšený světelný engine, takže jeho výkon i užitná hodnota jsou prý velmi vysoké.

Cena je stejně šílená jako design - rovných 100 000 USD. Firma rovněž dodala, že vyrobí jen 30 kousků. Zařízení LUMIS Fuoriserie má 330 W lampu, kterou jde zeslabit až o 80 %. A s aktivními 3D brýlemi vám dokonce poskytne i 3D obraz. Z dalších funkcí a parametrů telegraficky: svede barevný gamut DCI, jas až 5000 ANSI Lumenů a má dokonce i paměť pro zoom a ostření.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!