Nejluxusnější zapalovače světa

Publikováno: 26.07.2013 12:49 | Petr Hájek

Zapalovač je sice vnímán muži většinou jako věc čistě užitková, jak nás ale učí nesčetné filmy a pravidla bontonu, když přijde na věc, i velmi stylová. Skutečně nejlepší modely pak stojí i nemálo peněz, protože se na nich nešetří žádným z drahých kovů nebo drahokamů.

Není tedy určitě divu, že podobné zapalovače připomínají spíše malá umělecká díla, nežli v první řadě nástroje k zapalování. Nicméně, určit si kompromis mezi mírou praktičnosti a stylem bude na každém z jeho majitelů... My se dnes ovšem seznámíme s modely, jenž jsou na dnešním trhu tím nejfajnovějším, co můžete zvolit.

1. Ligne 2 Champagne

Tento model byl vyvinut u proslulé pařížské luxusní značky S.T. Dupont. Zapalovač je součástí kolekce Dupont Prestige a dodáván je na trh ve čtveřici variací (Solid Gold, White Gold, Diamond Lighters a Rose Pink Gold). Modely jsou z 18karátového zlata, jsou na nich stovky diamantů a stojí 79 000 USD za kus.

072109_lighter_2

Zdroj: Bornrich

2. Zippo

Na světě snad není většího legendárního symbolu pro zapalovače, jakou je právě Zippo Manufacturing Company. Tato firma navíc slavila v roce 2007 své 75 narozeniny a jelikož byla odjakživa stylovou ikonou, rozhodla se oslavit to prodejem modelu z roku 1933 jenž přišel na 37 000 USD. Osvědčená klasika pro každého, přitom však respektující modernu (viz třeba její butanové modely).

zippo_75TH-ANNIVERSARY-1941

Zdroj: Bornrich

3. Prestige and Initiated

Za tímto nepříliš známým kouskem stojí firma Cartier a jde rovněž o jeden z nejvzácnějších modelů světa. Celestial Dragon Decor disponuje drakem z 18karátového zlata, je na něm 816 diamantů a zajímavý je i tím, že veřejně není známa jeho cena - prý pouze na konkrétní dotaz.

8172348593_4fda9fb48f

Zdroj: Bornrich




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!