Nejmenší mobilní telefon na světě

Publikováno: 06.03.2013 12:41 | Petr Hájek

Prestižní titul týkající se nejmenšího zařízení podobného typu na světě získal tento gadget + k tomu ještě další rekord zadarmo navíc - zároveň jde totiž o mobilní telefon i nejlehčí. A ačkoliv má pouze 1" displej, stále je to cele funkční jednotka, která slouží svému původnímu účelu, tedy volání a zprávám.

2013-03-06-1

Zdroj: Willcom

Trend neustále se zmenšující mobilní techniky nevítá většina majitelů větších rukou a delších prstů příliš nadšeně. Podobné hračky se jim totiž neovládají právě dobře, jelikož provádět na nich jakékoliv základní operace je nesmírně náročný proces srovnatelný s časovými nároky operace očí. A když už si jeden myslí, že konečně stiskl ten správný knoflík, zjistí, že k němu stlačil i 3 další okolo.

2013-03-06-1

Zdroj: Willcom

Dnešní rekordně malý a lehký mobil jistě muže větších pěstí nenadchne, o to se ale ani nesnaží, protože je určen pro zcela jiné účely, kde vyhoví více než dobře - model kupříkladu poslouží výborně jako mobil záložní aneb nouzový, nemluvě o jeho vhodnosti pro děti, velmi drobné ženy či osoby stižené některými růstovými chorobami.

2013-03-06-1

Zdroj: Willcom

Novinka nese jméno Phone Strap 2 a je modelem, který sám producent označuje jako "ultra-kompakt". Displej má pouze 1" úhlopříčku, avšak je tu a dělá to, co má. Zařízení používá teleskopickou anténu a na plné nabití poskytne 2 hodiny hovoru, což není zlé.

2013-03-06-1

Zdroj: Willcom

Mobil, jenž si v kapse spletete s krabičkou Tic-Taců, bude stát na západním trhu okolo 380 USD a má se prodávat jako "Limited Edition" od 21. března, takže zájemci raději ať se rychle připraví na lov některého z 12 000 vyrobených kousků.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!