Nejmenší nabíječka mobilu na světě

Publikováno: 26.03.2013 13:30 | Petr Hájek

Dnešní projekt se snaží nabídnout všem majitelům mobilních telefonů jednu zajímavou funkci - poté, co kompletně zdolají svůj akumulátor, mají s ním v záloze ještě pořád pár minut volání pro jistotu.

2013-03-26-1

Zdroj: Dvice

Moderní smartphony sice mají stále objemnější řadu technologií, jenž jim pomáhají šetřit energií (stále spořivější displeje, procesory, ...), na druhou stranu, i ten největší akumulátor v tom nejméně náročném smartphonu se dnes vyčerpá častěji, nežli by si jeden přál.

A když je člověk bez energie, je to špatné. Může si někde zlomit nohu a nezavolá si záchranku, může mu uniknout zakázka v řádech milionů, nemluvě o faktu, že se nedozví nějakou událost ve své rodině nebo nestihne dopsat e-mail. Je zřejmé, že všechny podobné situace vyžadují zálohu, která dodá energii aspoň chvíli, nežli máte čas vyhledat standardní nabíječku.

2013-03-26-1

Zdroj: Dvice

Tak či onak, pár minut má občas cenu zlata a přesně to je i motto nabíječky Fuel, kterou navrhla firma Devotec (tržní subjekt již delší čas dělající do mobilních nabíječek). Novinka slibuje rozměry okolo 3 cm na výšku a něco okolo 1,3 cm na šířku. Je tedy zřejmé, že se Fuel vejde snadno na klíčenku třeba.

A teď ta dobrá zpráva, navzdory zdánlivé miniaturnosti a žravosti velkých gadgetů má s Fuelem v záloze majitel stále dalších 20-30 minut chodu. To jistě není plné nabití, ale o to tu přece nejde. Nabíječka má kapacitu 220 mAh a nabíjí se skrze micro USB kabel z vašeho smartphonu.

2013-03-26-1

Zdroj: Dvice

Model aktuálně hledá dostatečnou podporu na Kickstarteru, ale vše naznačuje tomu, že se jej brzy dočkáme i v ostré verzi.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!