Nejmocnější české lvice

Publikováno: 28.02.2013 19:18 | Václav F. Mensa

Být první dámou republiky je respektovaný a ctěný úřad. Avšak, krom oficiálních akcí a charity toho moc nevykonává. Měla by mít reprezentativní a elegantní styl. Nicméně má také dost poradců a času na to, jej vyladit.

Co naproti tomu ty ženy, které vedou českou republiku ve sféře politické a justiční? Ty ženy, které pracují celé dlouhé hodiny a dny, a na nákupy čas nemají?

Po dlouhém průzkumu, odesílání desítek emailů jsem obdržel kýžené odpovědi od našich skutečných prvních dam.

Miroslava Němcová

Předsedkyně poslanecké sněmovny a pravděpodobně nejmocnější žena naší politiky odpověděla na email téměř okamžitě a byla neuvěřitelně milá a vstřícná.

Sama se obléká neskutečně elegantně, z jejího stylu čiší luxus, kvalita a reprezentace. Dle jejích slov však nesází na předražený kostým od věhlasné značky. Úplně stejně poslouží běžná konfekce avšak doplněna a povýšena na jinou úroveň designovým šperkem či luxusním šátkem.

Ptal jsem se, bez čeho by nikdy neopustila ráno byt...Vstupní karta do sněmovny, peníze, brýle, Blackberry, parfém a šál. Jednoduché, praktické, účelné.

11

Zdroj: iDnes

13

Zdroj: iDnes

12

Zdroj: iDnes

Lenka Bradáčová

Vrchní státní zástupkyně a prezidentka unie státních zástupců byla již několikrát důvodem hádek a diskusí na módních blozích.

Její styl je praktičnost spojena s luxusem. Často je tázána kde nakupuje a tvrdí, že se jedná o obyčejnou konfekci avšak pečlivě vybrané kousky. Jedná se o mírnou extravaganci a ve mne tak jemně evokuje Cathrine Trammelovou ze Základního instinktu 2.

A jako všechny české politické ženy má v oblibě luxusní, kvalitní tašky a kabelky.

4

Zdroj: Denik

2

Zdroj: iDnes

3

Zdroj: iDnes

Libuše Šmuclerová

Šéfka a vůdkyně českých médií pečlivě kontroluje každou zprávu která by o ní měla být vydána a tudíž ani o jejím stylu se toho moc nepíše. Avšak, díky značnému platu si může dovolit vysokou módu. Povětšinou volí elegantní modely od věhlasných značek. Dává si záležet na bezchybné pleti a dokonale upravených vlasech. Její brýle jsou již ikonické a dodávají jí učitelsky přísný vzhled.

V několika budoucích týdnech budeme již mít "první slečnu" země a můžeme jen doufat, že bude sama dobře reprezentovat. Nicméně, pravdou však zůstává, že se stylem se člověk narodí. Tady opravdu tým poradců a stylistů nepomůže.

8

Zdroj: iHNed

6

Zdroj: iHNed

7

Zdroj: iHNed
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!