Nejnákladnější koktejl světa

Publikováno: 19.07.2013 09:52 | Petr Hájek

Do Guinessovy knihy rekordů byl v těchto dnech přidán jeden nový, pro nás velmi zajímavý kousek, jenž se týká nejdražšího servírovaného míchaného nápoje, jaký si dnes někde můžete objednat. Tak schválně, na kolik jej tipujete?

cocktail169-620x349

Zdroj: Bornrich

Joel Heffernan je třiadvacetiletý barman z australského Melbourne, kde míchá drinky v podniku Club 23. A konkrétně jeden jejich je proslulejší nad jiné, protože když si jej objednáte, přibude vám na účtě útrata ve výši 12 916 USD.

winston3

Zdroj: Bornrich

Jméno míchaného drinku je "Winston", což patrně symbolizuje známého politika Sira Winstona Churchilla. Za svoji astronomickou cenu vděčí drink v první řadě hlavně tomu, se do něj přidává 1858 Croizet Cognac, jehož láhev dnes stojí běžně okolo 157 000 USD, přičemž jediný jeho čistý "kotel" s ním vás přijde na 6 000 USD.

most-expensive-cocktail-f

Zdroj: Bornrich

Mimochodem, Winston se stal nejdražším koktejlem světa poté, co nahradil na stejné pozici drink od Salvatore Calabrese (Londýn) v ceně 8 835 USD. Na VIP prestiži nápoji Winston dodává i to, že jeho objednávka musí proběhnout minimálně dva dny dopředu, aby bylo skutečně vše nutné skladem.

A ještě ke složení: kromě řečeného koňaku v nápoji najdete i Angostura Bitters, Chartreuse Vieillissement Exceptionanellement Prolonge, Grand Marnier Quintessence a pár dalších specialitek jako třeba špetku čokolády nebo kokosu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!