Nejnákladnější Rubikova kostka světa

Publikováno: 24.07.2013 13:22 | Petr Hájek

Na světě snad není kluka, jenž by nikdy nenarazil na tento geniální hlavolam sestrojený maďarským architektem a sochařem Ernö Rubikem, jenž kostku vytvořil již v roce 1974, ale poprvé ji licencoval až v roce 1980.

Rubiks-Cube-Masterpiece-close-high-res-e1374503757370

Zdroj: Bornrich

Tato jednoduchá hra vyhrála mnoho cen, včetně té v kategorii "Nejlepší puzzle roku 1980". Popularita kostky je dodnes vysoká, tedy se stále prodává po celém světě, takže ji dodnes mnozí považují jistě ne náhodou za nejprodávanější hlavolam světa.

Na originální kostku mimochodem existuje řada variací - některé jsou typu mechanického, jiné zase elektrického. Klasika je ovšem 3 x 3 x 3, ale dá se dnes sehnat i verze 11 x 11 x 11 pro lidi, co mají opravdu hodně volného času...

4_302

Zdroj: Bornrich

Za nejdražší Rubikovou kostkou světa stojí Fred Cuellar CEO a zakladatel společnosti Diamond Cutters International, jenž se rozhodl, že vytvoří verzi, která bude tím, čím je Mona Lisa na poli umělecké grafiky. A jak řekl, tak i udělal!

Firma strávila výrobou na 8 500 tisíce hodin a použila ke tvorbě kostky stovky drahokamů - diamanty, safíry, ametysty, rubíny, ... To se logicky odrazilo i na nemalé ceně tohoto unikátu, jenž by váš rozpočet připravil asi tak o 50 milionů Kč.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!