Nejočekávanější auta roku 2015: luxus & style

Publikováno: 22.01.2015 18:24 | Jakub Matulík

Svět je velice hladový po novinkách. Proto jsme se vám rozhodli přinést článek o nejžhavějších a nejzajímavějších autonovinkách, které mají přijít na svět v roce 2015. Nejprve se necháme okouzlit segmentem vozidel, kterým kromě rychlosti a síly, dominuje i luxus a styl. Začneme zhurta nejvíce zastoupenou značkou ve výběru.

Čtěte také: Nejočekávanější auta roku 2015: rychle a zběsile

Mercedes-Benz AMG GT & GT S

Jedná se o nástupce velice oblíbeného muscle car SLS AMG, které tímto rokem dosluhuje a již se nebude vyrábět. Zajímavé je, že většinou nové generace přichází se silnějším a lepším modelem. U Mercedes tomu tak úplně není. AMG GT a GT S má pod svou krásnou kapotou dvakrát přeplňovanou V8 o objemu 4 litrů. Ta produkuje 456 ve slabší verzi a v silnější S 506. Maximální rychlost by se měla zastavit o hranici 304 km/h. Cena potom se bude začínat na 90 tisíc Euro při slabší verzi silnější potom začíná na 115 tisíc Euro. Na trh by oba modely měly oficiálně dorazit v druhém čtvrtletí tohoto roku.

1

Zdroj: Daimler Media

2

Zdroj: Daimler MediaMercedes-Benz CLA & CLA 45 AMG Shooting Brake

Když na svět světla přišel model GLA a A 45 AMG, spoustu lidí bylo nadšených. Bylo to poprvé, co se Mercedes-Benz rozhod jít do segmentu hotchatchů. Nikdo nečekal nic jiného než úspěch. Jsou to přece Němci a ti prostě umí dělat auta. A tak vznikl nejrychlejší sériový hatch planety. Aby toho nebylo málo, Mercedes se rozhodl, že z tohoto překrásného malého hatche udělá "kombík". Jasně, víme, že to není přesný název, ale dá se to k tomu přirovnat. A tak nás čeká CLA a A 45 AMG shooting brake. Výkon by měl zůstat na 360 koních, pohon všech 4 kol taktéž, automatická 8 stupňová převodovka taky. Světu by se oficiálně měli představit na blížícím se ženevském autosalónu. My se na ně opravdu těšíme, protože vypadají skvostně.

Mercedes-Benz CLA

3

Zdroj: Daimler Media

Mercedes-Benz CLA 45 AMG Shooting Brake

4Mercedes-Benz AMG C63

Céčko je jeden z nejoblíbenějších modelů značky. Je dostatečně agresivní, výborně konkuruje trojkové či čtyřkové řadě od BMW. Navíc s motorem 63 AMG se jedná o neskutečný muscle car. A tak tu máme nový model. Dalo se to čekat. BMW, největší konkurent, loni představil omlazené 3er a 4er. Nová generace céčka bude mít pod kapotou dvakrát přeplňovanou burácivou V8 469 koní ve slabší verzi v silnější potom 503. Čísla jsou opravdu nápadně podobná těm, které si hoví v modelu AMG GT a GT S. U céčka stále platí, že bude poháněna pouze zadní náprava, která bude spojená s motorem díky automatické 7 stupňové quickshift převodovce. C63 AMG by mělo dostat nové pérování s názvem AMG Dynamic Select suspension system. Dále by mělo být postavené na 18 či 19 palcových kolech z lehkých slitin. Další novinkou by měli být karbon keramické brzdy. Prodávat by se mělo začít v březnu.

5Mercedes-Benz GLE Coupe

Posledním Mercedes modelem v tomto výčtu je GLE Coupe. Jedná se o větší SUV, které by mělo nejvíce konkurovat X6. Aby taky ne, když se podíváte na oba modely z bočního pohledu, jsou víceméně totožné. Pod kapotou by měl být 3 litrový šestiválec s devíti stupňovým automatem a pohonem všech kol. Oficiálně by GLE Coupe mělo být představeno již brzy.

6BMW 7 G11

Nástupce současné generace 7dmičkových bavoráku byl nechtěně v nedávné době odhalen v plné své kráse. Největší novinkou by oproti současné generaci měla být markantní úspora váhy. Podle nepodložených informací by se mělo jednat až o 180kg, což je opravdu skvělé číslo. Naopak špatnou zprávou je, že bude úplně odrušen dvanáctiválec. Můžeme tedy očekávat naftový šestiválec, snad V8 a rozhodně poprvé v historii BMW i plugin hybrid. No jsme zvědaví. Na trh by BMW 7 G11 mělo přijít koncem letošního roku.

7BMW M2

Osvěta modelových řad u BMW stále pokračuje. V některých případech se to zdá zbytečné a místy i zmatečné. Nic ovšem nemění na tom, že BMW přešlo na turbomotory. A i když se to ortodoxním fanouškům nelíbí, tak fungují velice dobře. BMW v nedávné době představilo dvojkovou řadu jako variaci na 1er s tím, že se jedná o kupé. Potom přišel i nejvyšší model s názvem M235i. Mluvilo se o tom, že se vlastně nejedná o opravdový M model ale pouze o M performance paket. BMW se tedy rozhodlo, že vytvoří opravdový Mkový model z dvojkové řady. Přesné údaje ještě nejsou známy, ale spekuluje se, že pod kapotou bude bít víceméně stejný motor jako u modelů M3 a M4. Tedy dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec o objemu tří litrů. Výkon by se měl tedy pohyboval okolo 370 koní. Převodovka by měla být šestistupňová manuální a nebo stejně jako u M3 a M4 dvouspojková sedmistupňová. Více info pravděpodobně až v Ženevě.

8

Zdroj: BMWJaguar XE

A máme tady další odpověď na BMW řady 3. Tím je Jaguar XE. Jaguar společně s Land Roverem poslední dobou staví opravdu vynikající auta. Do nedávna Jaguar nevlastnil žádný model, který by se přibližoval 3kovému bavoráku. Jenže, jak jistě všichni vědí, je tento segment velice oblíbený a proto se Tata Motors neboli vlastník Jaguaru rozhodl vletět do tohoto segmentu po hlavě. Zatím sou známi pouze dva standardní motory. Naftový i benzínový dvoulitr. Více info by mělo být známo již na jaře.

9

Zdroj: JaguarJaguar XF

I když se to nezdá, Jaguar XF současné generace je na světě už dlouho. A proto ho letos čeká omlazovací kůra. Oficiálně by mě být představen pravděpodobně na květnovém autosalonu v New Yorku. Základní novinkou jsou použité materiály. Jaguar na svou největší limuzínu XJ používá opravdu hodně hliníku. Proto se očekává, že nová generace XF bude mít platformu ze stejného materiálu. XFko zůstává ve svém segmentu, tedy jeho největší konkurenti jsou BMW 5er, Mercedes Eclass a Audi A6.

10

Zdroj: JaguarCadillac ATS-V Coupe & Sedan

Nové ATS-V bylo představenu světu už minulý rok na autosalonu v L. Ovšem až letos se bude oficiálně prodávat. Tímto vozem se chce Cadillac dostat do segmentu, kterému vládne BMW M3 a M4. Pod kapotou tohoto čistokrevného amerického auta sídlí dvakrát přeplňovaný šestiválec. Ten má objem 3,6 litru a dokáže vyprodukovat až 455 koní. Spojen je jak už to v tomto segmentu bývá se zadní nápravou pomocí šestistupňového manuálu, nebo osmistupňové automatické převodovky.

Cadillac ATS-V Coupe

12

Zdroj: Cadillac

Cadillac ATS-V Sedan

11

Zdroj: Cadillac

Cadillac závodní verze ATS-V.R

13

Zdroj: CadillacAston Martin Lagonda Sedan

Aston Martin se čtyřmi dveřmi? Ano a není to poprvé a ani naposledy. Tento konkurent Maserati Quattroporte nebo Porsche Panamera bude mít pod svou extrémně dlouhou kapotou V12 o objemu 5,9 litru. Tento opravdu velký motor bude produkovat 600 koní. Maximálka by měla být elektronicky omezena těsně pod hodnotou 300 km/h.

14

Zdroj: TopSpeed
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!