Nejodvážnější návrhy domácích spotřebičů za rok 2013 - Díl I.

Publikováno: 21.06.2013 11:30 | Petr Hájek

Soutěž The Electrolux Design lab je každoroční akcí, do níž se mohou účastníci pokusit přihlásit cokoliv, co pokládají za zajímavý a pro budoucnost slibný design a to zhruba v sekci domácích spotřebičů a bílé techniky. I letos je zde několik velmi povedených kousků, s nimiž by se domácnost vedla takříkajíc sama.

1. Vysavač 3F

Vysavač lehce futuristických tvarů 3F pochází od Germaina Verbrackela z Francouzské Etole de Design Nantes Atlantique. A jeho jméno "trojité F" není náhodné, ale značí "Form Follows Function" aneb také "Forma následuje funkci". Zařízení má zároveň dělat tři věci najednou: čistit, dezinfikovat a ještě rozprašovat voňavku.

1-3f

Zdroj: Electrolux

2. Dýchací stěna

Jeabyun Yeon pochází zase pro změnu z Jižní Koree a zde navštěvuje Art and Design Institute Samsungu. Věc na snímku není abstraktní výzdoba, ale čistička vzduchu, která se prostě integruje do stěny a vydechuje vzduch, kde je v bytě potřeba.

2-breathingwall

Zdroj: Electrolux

3. Nutrima

Také Janne Palovuori (Helsinki Metropolia Inuversity) z Finska má ohledně budoucnosti jasno. Jeho projekt je celý o zdraví a o zvyšování povědomí o zdravé výživě. Prostě si zde položíte jídlo na tácek (ona je to vlastně rafinovaně maskovaná váha Nutrima), jenž vám obratem spočítá, kolik to celé váží, i kolik kalorií získáte, o čerstvosti a toxinech ani nemluvě.

3-nutrima

Zdroj: Electrolux

4. Buněčný polštář

Qinq Ji z JiLin Animation v Číně má ale v rukávu také pěkné eso. Podařilo se mu totiž vyrobit polštář, který se dá umístit opravdu kamkoliv a ten tam pak filtruje vzduch okolo. Je to docela logické - nakonec, k polštářům se tiskneme některou částí těla dobrou polovinu dne.

4-cellularpillow

Zdroj: Electrolux
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!