Nejrychlejší flash-disk na světě

Publikováno: 10.06.2013 12:41 | Petr Hájek

Většině z nás asi nevadí, když si počká při přenášení extra velkých souborů nějakou tu vteřinku či minutku navíc, kdyby to ale náhodou pro někoho problém opravdu byl, pak mu nabízí Intel s Applem jedno skvělé řešení.

thunderboltthumb

Zdroj: PC World

Disk nepoužívá USB rozhraní, ale jiný port jménem Thunderbolt. Ten má při běžném vytížení více jak 2x rychlejší datové přenosy, nežli staré dobré USB 3.0. To samozřejmě znamená urychlení všech přenosů skoro a ideálně o polovinu.

Na novém disku je skvělé i to, že má držet krok i s Thunderboltem 2, jenž dorazí letos a data skrze něj budou svištět tempem 20 Gbitů za vteřinu.

Rozhraní Intel vyvinul s firmou Apple, takže se dá určitě pochopit, že se snaží oba svůj produkt podpořit podobným diskem na trhu. Problémem nicméně trochu dosud bylo, že kromě MacBooků u Apple port Thunderbolt není moc vidět.

I když to třeba někdo nemůže pochopit, může se jistě stát, že i pár vteřin bude mít někdy cenu zlata (špioni kradoucí vládní dokumenty jsou dobrým příkladem, stejně jako ukrytí životní sbírky lechtivých snímků před partnerkou...), takže zájemci po pořízení novinky určitě nebudou litovat.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!