Nejrychlejší kočárek na světě

Publikováno: 18.01.2013 14:30 | Petr Hájek

Pyšně si vykračující otcové se svými ratolestmi obvykle nijak nepospíchají, jelikož jako se vším povedeným ve svém životě, člověk se rád pochlubí okolí. Je to tedy jedna z mála věcí, ve které zatím muži příliš netoužili po rekordní rychlosti. Přehršle rekordů s normálními vozy nám ovšem přinesla i větší poptávku po těch neobvyklých a ten dnešní neobvyklý rozhodně je.

2013-01-18-1

Zdroj: Dvice

Tatínek Colin Furze zřejmě dospěl k názoru, že běžný kočárek je trochu nudný, popřípadě možná také dospěl ke zjištění, že mu jeho ratolest nejlépe usíná při rychlostech daleko překračujících ty, jichž je dosahováno při běžné procházce. Ať už měl pohnutky jakékoliv, rozhodl se postavit vozítko Mad Max Stroller, které trhá všechny rychlostní rekordy.

Všemožných kočárků je v dnešní internetové době na výběr skutečně nespočet - jedny jsou spíše praktické a skladné, další zase určené pro rodiče, co mají rádi cyklistiku a třetí zase mají mechanismus, který umožňuje dítě vyjmout a nést ho jen v koši. Ovšem jestli obvykle lidé u kočárku něco dosud nehledali, byla to dozajista právě akce a rychlost.

2013-01-18-1

Zdroj: Dvice

Kočárek má vestavěný 125ccm motor z motorky a přišel v dílech zhruba na 750 USD. Otci trvalo celé čtyři týdny, nežli vše zkompletoval a postavil. Autor samozřejmě nebyl natolik šílený, aby sem posadil svého syna, nemluvě o tom, že by při řevu motoru určitě nijak přehnaně svižně neusnul, bylo tedy sáhnuto po figuríně odpovídajících rozměrů.

2013-01-18-3

Zdroj: Dvice

Kočárek dosáhne za ideálních podmínek rychlosti 53 mph, což je skoro 85 km/h. Pro otce je to ale jen další zářez do pažby, jelikož se jedná ohledně podobných rekordů a velmi aktivní osobu - připomínáme, že v roce 2010 Colin Furze již postavil nejrychlejší skútr a v roce 2011 zase nejdelší motocykl. Jsme tedy velmi zvědaví na budoucnost a čím nás umělec ochromí zase příště...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!