Jaguar F-Type Project 7: Británie hlásí "vyprodáno"

Publikováno: 25.06.2014 21:01 | Jakub Matulík

Když Jaguar před dvěma lety přišel na trh s nástupcem překrásného E-Type, strhl na sebe neskutečnou pozornost. To by nebylo nic zvláštního, kdyby tohle masírování netrvalo do dnes. Nejdříve F-Type Roadster, později neskutečná raketa v prototypu Project 7, který vozí na zádech žraločí ploutev, navyzující na Jaguar D-Type, letos na trh přišel absolutně úžasný F-Type Coupe. Včera Jag oznámil, že všemi opěvovaný prototyp Project 7 pošle do výroby v omezené edici 250 kusů. Mělo by se jednat o nejrychlejší a zároveň nejvýkonnější Jaguar všech dob. F-Type Project 7 by se měl představit letos na festivalu Goodwood, který se koná každým rokem v Anglii. Do výroby by potom měl jít na jaře 2015.

Kdo zaváhá, nejede. Automobilka jen během jednoho týdne prodala všech 65 exponátů určených pro britský trh. Cena jednoho vozu činí... činila 135 tisíc liber tedy 4,7 milionu korun. Jaguar slíbil, že podobné projekty budou následovat.

jaguar_project7_1

Zdroj: Jaguar Press

Project 7 vychází očividně z klasického F- Type Convertible. Společného toho ale moc mít nebudou. Podle nově zřízeného centra Jaguaru a Land Roveru, které by se mělo právě zaobírat speciálními modely, by 7 měla být zcela odlišná. JLR Special Vehicle Operation je separátní "továrna", která zaměstnává pouze 150 zaměstnanců. Tito zaměstnanci by měli své výtvory stavět postaru, tedy ručně.

jaguar_project7_2

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_3

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_4

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_5

Zdroj: Jaguar Press

Podívejme se pod kapotou tohoto speciálního Jaguaru F-Type. Pětilitrová V8 (podobná jako v F- Type Coupe R) bude (jak je zvykem u Jaguaru) osazena kompresorem. Tento opravdu obrovský motor by měl produkovat neskutečných 567 koní a 680Nm. Z nuly na stovku by tato anglická střela měla vyletět za 3,9 sekund a maximální rychlost je stanovena na rychlosti 300km/h.

jaguar_project7_6

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_7

Zdroj: Jaguar Press

Ovšem změny nepřichází pouze u motoru. Nově postavené celohliníkové tělo by mělo uspořit 80kg oproti klasickému F-Type Convertible. Osmistupňová převodovka Quickshift Transmition bude přenášet tuto ohromnou sílu jak jinak než na zadní kola. Samozřejmosti je potom aktivní elektronicky diferenciál druhé generace, který je požit již v současném modelu F-Type R Coupe. O hladké zastavení se potom postarají karbon keramické brzdy.

jaguar_project7_8

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_9

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_10

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_11

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_12

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_project7_13

Zdroj: Jaguar Press

Po vizuální stránce bude Projekt 7 k nepoznání od klasického F-Type . Posuďte sami z fotek. Žraločí ploutev, velké karbonové křídlo, přední karbonový spliter, zadní spojler atd. V interiéru se dočkáte například karbonové závodní sedačky s pěti bodovými pásy. Cena bude blíže stanovena při zahájení Goodwood. Ovšem mělo by se jednat o zhruba 140 tisíc liber. Pokud jej ovšem budete chtít, musíte být opravdu velice rychlí, protože limitovaný počet 250 kusů bude pravděpodobně extrémně rychle vyprodaný.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!