Nejstylovější brnění, jaká si kdo kdy vzal do bitvy

Publikováno: 23.05.2013 13:17 | Petr Hájek

Když se člověk chystá do nějaké řeže, v níž půjde o krk, má v zásadě dvě cesty, jak se s tím vypořádat. Předně, vzít si něco odolného, vizuálně nudného, co jej bude chránit. Jsou tu ale i jiní tvorové, jenž chtějí i zde dobře vypadat, takže na sebe často berou neuvěřitelné věci.

1. Husaři s křídly

Jeden by možná čekal, že křídla jsou omezená pouze na postavu anděla na Mikuláše, popřípadě brnění s křídly zase pouze na hry typu MMORPG, Skyrim nebo něco podobného, kupodivu je to ale i regulérní brnění. Polští okřídlení husaři by o tom mohli vyprávět. Šlo o brutální kavalérii, jenž mezi 16. a 17. stoletím řádila v Evropě a přitom měla na zádech křídla (velikost dle zásluh). Podle některých názorů to mělo plašit cizí koně nezvyklé na podobné velké ptačí zvíře, dle jiných zase šokovat lidské protivníky.

1

Zdroj: Cracked

2. Němečtí landsknechti

Žoldáci z 15. století v Německu nebyly žádní nudní kamuflážovaní borci, jaké vídáme dnes a působí dojmem, že když už někde válčili, tak vzali šturmem i šatník poražených a pak náhodně sešili dýkou a šlachami nepřítele, co se kde dalo. Tehdy prý nešlo ani tak o to, mít stejnou uniformu, jako na bojišti co nejvíce vynikat. K tomu nosili na hlavě plochý klobouk s dlouhým pérem, což dalo vzniknout skutečně unikátnímu typu uniformy.

2

Zdroj: Cracked

3. Rohatý nesmrtelný samuraj

Honda Heihachiro Tadakatsu byl legendární samuraj známý hlavně tím, že jej lidé pokládali za "bojovníka, co přežil samu smrt". Divné na něm bylo, že ačkoliv prakticky celý život nonstop bojoval, nikdy neutržil větší zranění. A určitě to nebylo proto, že by seděl ve stanu a hrál s císařem Go. Stál úplně vepředu a měl na hlavě helmu s masivními rohy, které v bitvě zářily na kilometr, což k němu pochopitelně přitahovalo nesčetné nepřátele jako magnet. Stejně jim to ale nepomohlo...

3

Zdroj: Cracked

4. Nazí Keltové

Je to k neuvěření, ale byli to právě Keltové známí i z našich území, kteří nosili nejstrašnější uniformu ze všech - absolutně nic! Jak dospěli k tomuto závěru? Keltové věřili, že ti, kdož bojují nejvíce udatně, budou bohy nejvíce chráněni, takže brnění stejně nepotřebují... A jaká větší kuráž existovala, nežli vydat se nahý vůči tisícové armádě? Mimochodem, jsou známy i spekulace, že to bylo proto, aby se vyhnuli infekci ze špinavého oblečení a brnění.

4

Zdroj: Cracked
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!