Nejstylovější designové koncepty roku 2012

Publikováno: 28.12.2012 12:28 | Petr Hájek

Blíží se nám konec dalšího roku a je tedy na čase, ohlédnout se přes rameno a trochu bilancovat. Dnes se podíváme do designové sekce, v níž se předvede  pár zajímavých nápadů, které byly světu představeny právě tento rok.

1. Plechovka na Pringles

Pokud jde o produkt známý jako Pringles, tak to je dle některých již k dokonalosti dovedený bramborový chips, který se povedlo zkvalitnit i přesto, že do něj nebyla tentokrát přidána žádná nová příchuť. Když tuto plechovku otevřete, rozprostře se jako harmonika a promění se v pohlednou misku využitelnou nejen pro Pringles.

2012-12-28-1

Zdroj: Gizmodo

2. Polarizovaná skla pro 3D vizi

Příchod 3D technologií přinesl mimo jiné i nečekanou řadu problémů a jedním z nich je i ten, že když chce osoba sledující některé 3D technologie vůbec něco vidět, musí mít na nose speciální brýle. To platilo dodnes, jelikož je tu také jistá inovace - tento speciální návrh je určen na brýle libovolné jiné a promění je ihned na polarizované 3D. Instalace i deinstalace je snadná na libovolný kus včetně brýlí výhradně stylových.

2012-12-28-1

Zdroj: Gizmodo

3. Rekordně malý žebřík

Drtivá většina lidí již žije v natolik stísněných podmínkách, že vlastnění a ukládání žebříku běžného u nich absolutně nepadá do úvahy. Design na snímku vypadá jako poctivý žebřík, což také je, když ale přijde na věc, ochotně se zmenší na velikost, která nechá zbylé žebříky jen pustě žárlit - ve sbaleném stavu totiž není model větší, nežli běžné lyže.

2012-12-28-1

Zdroj: Gizmodo

4. Držadla na pečivu

Asi to znáte sami - něco upečete, uvaříte nebo usmažíte a když se to snažíte vytáhnout z plotny nebo jiného kuchyňského náčiní, zjistíte, že to není jen tak, protože je vaše dílo zároveň křehké i vařící. S dnešním držákem to ale již absolutně nebude problém - jde o keramiku, která zůstane pevně zapečená a omotaná, takže je vytažení naprosto čehokoliv dokonale jednoduchou záležitostí.

2012-12-28-1

Zdroj: Gizmodo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!