Nejstylovější šachové sestavy

Publikováno: 24.01.2013 13:39 | Petr Hájek

Hra v šachy člověka doprovází už pěkných pár století a i dnes je v západním světě brána jako něco, co by měl gentleman rozhodně umět. Navíc, šachy jsou nesmírně vděčným a univerzálním kusem nábytku hodícím se prakticky kamkoliv. Jen je ale třeba důkladně si vybrat tu správnou sadu figurek a šachovnice...

1. Šachy z autodílů

Jestliže pracujete s auty, pak jistě nebudete váhat ani vteřinu s touto sadou, za níž stojí imaginativní mysl Armanda Ramíreze. Ta proměnila odpadní železo v tuto překrásnou herní sadu. Vše je zde tvořeno ze šroubků, matiček a třeba i ložisek. Střelce kupříkladu zastupují svíčky a věže jsou zase ozubená kola. Za pouhých 89 USD snad už ani nic stylovějšího sehnat nelze.

2013-01-24-1

Zdroj: CoolMaterial

2. 3D šachy

Jestliže jste šachy již několikrát hráli, jistě je vám známo, že šachovnice je trestuhodně placatá, ovšem bitvy se na dokonalých rovinkách odehrávají málokdy, takže proč tomu nepřizpůsobit i šachovnici? Její 3D verze je co do pravidel naprosto shodná s tou běžnou, jen je náročnější na udržení přehledu. Autorem je Li Jee.

2013-01-24-1

Zdroj: CoolMaterial

3. Šachy ze svítícího onyxu

Na sadě Glowing Onyx Chess Table je cosi lehce strašidelného a přesto sympatického. Navíc, zcela bez přehánění jsou to jedny z mála šachů, jenž nepotřebují žádné nasvícení ve tmě, protože žhnou vespod samy. A jelikož jsou i ostatní herní kameny ze skla, je o spoustu unikátních efektů postaráno po celou hru.

2013-01-24-1

Zdroj: CoolMaterial

4. Šachy z uhlíkových vláken

A na závěr jedna hi-tech moderna, jenž má k šachovnici po vašem dědovi opravdu daleko. Též připomínáme, že uhlíková vlákna jsou dnes k vidění hlavně v branži závodnické a kosmické. Navíc, jedna strana zde je stříbrná a druhá zlatá, což se vše podepsalo na docela vysoké ceně. Šachovnice sama je z kombinace pryskyřice a uhlíku. Cena dělá 11 300 USD.

2013-01-24-1

Zdroj: CoolMaterial
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!