Nejvyšší stavba světa vyroste za rekordní čas v Číně

Publikováno: 03.06.2013 18:13 | Jiří Hofbauer

Čínská developerská firma Broad Sustainable Building Co., která se zaměřuje na rychlostavařinu, se pustila do dalšího odvážného projektu. Letos v červnu se odstartuje stavbu nejvyšší budovy světa, kterou firma slíbila dokončit v závratném čase 210 dnů, tedy 7 měsíců. Mrakodrap Sky City s výškou 838 m tak o deset metrů předčí dosavadního rekordmana dubajskou Burj Khalifa, kterou budovali celých šest let.

ml_sky_city_china_01_x

Zdroj: Dvice

Budova oproti dubajským mrakodrapům nevzniká v turistické destinaci, ale uprostřed sedmimilionového města Changsha, hlavního města čínské provincie Hunan. Vzhledem k prudce rostoucí populaci, která v dnešní době činí 1,8% tedy 126 milionů ročně, se vše může do budoucna změnit. Projekt s rozpočtem $ 628 millionů sice usiluje o urbanizaci, ale o citlivou s minimálním zatížením přírodního prostření. Přesto bude nutné k budově vybudovat silnice a také parkoviště.

V budově o 220 patrech se bude nacházet 92 výtahů, škol pro 4 600 dětí, několik supermarketů, nemocnice, hotel s kapacitou 1000 lůžek, lázně, fitness a pro kanceláře pro 31 000 lidí.

Mrakodrap Sky City je navržen tak, aby navíc odolal až 9 stupňům Richterovy škály.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!