Neletní dovolená

Publikováno: 07.08.2016 23:46 | Aktualizace: 17.09.2016 08:30 | Štěpán Molitor

Každý muž má jednou za čas nutkání zavřít se na týden někde sám. Zvlášť v létě, kdy úmorné horko a každodenní společenské akce probouzejí (a vyžadují) stoprocentní roztěkanost. Letos udělejte změnu. Kromě dávno naplánované dovolené v přímořském letovisku s partou přátel vyrazte také sólo na pár dní do hor. Věnovat se nápadům, koníčkům, četbě. Ať už vyberete jeden z těch luxusních alpských hotelů s francouzským šéfkuchařem, wellness a golfovým simulátorem, nebo opuštěnou vysokohorskou chatu, tady najdete ty nejdůležitější propriety, které budete potřebovat.

Cestovní taška

Na pár dní nemá smysl vláčet se s lodním kufrem. Jeďte nalehko. Všechno potřebné zabalte do hezkého weekend bagu. Nemusíte se držet renomovaných francouzských a italských módních domů. Někteří čeští návrháři mají povedené kousky a poslední dobou se objevují i brašnáři, co vám tašku ušijí na míru. Neslevte na kvalitě materiálu. Pravá kůže nebo hrubé voskované plátno, nic jiného nežádejte.

louis-vuitton-damier-graphite-keepall-55

Zdroj: Louis Vuitton Official

Rolák

I když tady se slunce snaží knockoutovat nás svými ostrými paprsky a prodejci větráků hromadně skupují počítačky bankovek, v horách je příjemně chladno. Samotářskou náladu vyjádříte intelektuálským rolákem, v černé nebo šedé barvě. Třeba jeho jemná merino vlna pochází z jedné z těch ovcí, které se klidně pasou v údolí pod terasou vašeho hotelového pokoje.

ripley_hepburn_smoke_main

Zdroj: John Smedley Official

Voskovaná bunda

Ať vás počasí nepřekvapí – vybavte se i kvalitní voskovanou bundou. Tradiční vyrábí společnost Barbour (nedávno otevřeli butik i u nás – děkujeme!). Voskované bundy nejsou primárně určené na ochranu před chladem – péřovku jistě potřebovat nebudete. Jejich hlavním úkolem je ochránit nositele před větrem a deštěm. A věřte nám, že obojího je v horách dostatek.

6K5P4Wolv_lg

Zdroj: Barbour Official

Kostkovaná košile

Hoďte ji na sebe, když jdete pozdní snídani do hotelové restaurace. Jste na dovolené, nikdo po vás nechce šedý oblek. Ale přesto si držte úroveň – vytahané tričko je tabu.

NG12017-38

Zdroj: Levis Official

Placatka

Nespoléhejte na hotelový minibar. Pokud chcete mít svůj oblíbený nápoj zaručeně k dispozici, odlijte si něco do příruční lahve. Při cestě lanovkou nebo v deštivý večer zaručeně přijde vhod. Vyvarujte se lahví s žertovnými (rozuměj debilními) nápisy. Pořiďte si stylový kousek, který si můžete také ozdobit svým monogramem.

barbour-hip-flask-classic-dark-brown-i5775a3a49821c

Zdroj: Barbour Official

Vysoké boty

Vysokohorské turistice věnujeme jiný článek. Tady předpokládáme, že se spokojíte s krátkými procházkami po skalách nebo v řídkém lesním porostu. Pro tento účel si pořiďte kvalitní boty. Proč ne, klidně to mohou být dobře rozchozené rámové boty – jen dbejte na to, aby měly gumovou podrážku a vysoký střih.

NMN2VS2_mk

Zdroj: Givenchy Official

Pero

Když jedete o samotě, máte víc času na přemýšlení. Ať už jste student politologie nebo medicíny, spisovatel, vitální byznysmen nebo kdokoli jiný - do bloku si nápady na marketingovou strategii, nový byznys model nebo třetí dějství vaší opery  zapisujte pěkným perem. Nechte pero ať se stane vaší součástí, mocným nástrojem. Tomuto účelu přizpůsobte kvalitu.

665284_mrp_in_xxl

Zdroj: Montblanc Official

Když už jste investovali peníze a energii do úniku před každodenním shonem, nepokazte to. Vyřizovat maily a telefony celý den můžete i z kanceláře. Odpojte se, vypněte telefon – krásnou horskou scenérii přidáte na instagram později. Čeká vás několik dní klidu, samoty, přemýšlení a nových podnětů. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!