Nepotopitelné Omega Seamaster Planet Ocean Ceragold

Publikováno: 15.06.2013 00:23 | Jiří Hofbauer

Novinkou Seamaster Planet Ocean Ceragold posílají hodinářští mistři dílen společnosti Omega zásadní pozdrav budoucnosti. Hodinářskou lahůdkou je keramická luneta, jejíž potápěčská stupnice je vyrobená z inovativního materiálu Omega Ceragold. Kombinace 18ti karátového zlata se zirkonovou keramickou lunetou má svou světovou premiérou.

OMEGA Seamaster Planet Ocean CeragoldTM 02

Pánské hodinky Omega Seamaster Planet Ocean Chronograph z edice Ceragold jsou výsledkem vývojového procesu, který dal zrod nové technologii. Ta umožnila vytvoření keramické lunety s prvky z 18ti karátového zlata.

Jako všechny hodinky z kolekce Planet Ocean, mají i tyto speciální funkce pro potápěče včetně jednosměrně otočné lunety a heliového ventilu. Leštěné fasetované ručky a indexy číselníku jsou vyplněny materiálem Super-LumiNova, modře svítícím ve tmě. Výjimkou je minutová ručka a bod na lunetě, které svítí zeleně. Tyto funkce usnadňují potápěčům odečet času, který stráví pod vodou. Hodinky Planet Ocean Chronograph Ceragold jsou vodotěsné do 600 m.

Jejich masivní pouzdro s průměrem 45,5 mm a je vyrobeno z 18ti karátového červeného zlata. Největší designovou předností je ovšem leštěná keramická luneta na zirkonové bázi, která jasně kontrastuje s potápěčskou stupnicí z 18ti karátového zlata.

Neméně působivý je i strojek, srdce hodinek. Jde o aktuální co-axiální kalibr 9301, manufakturní chronograf. Luxusní detaily jako černěné šroubky a barely, rotor a můstek jsou vyrobeny z 18ti karátového červeného zlata. Kalibr 9301 umožňuje nezávislé nastavení hodinové ručky, bez zastavení chodu sekundové ručky. Tuto funkci ocení především ti, kteří hodně cestují a dostávají se často do jiných časových zón.

Dva sub-číselníky jsou horizontálně umístěny na černém lakovaném číselníku. Na prvním z nich je malá vteřinová ručka. Druhý zobrazuje dvanácti hodinový sčítač chronografu, s indikací minut a hodin zároveň. Na pozici šesté hodiny je umístěno datum. Hodinky jsou osazeny černým koženým páskem s bezpečnostní překlápěcí sponou, rovněž zhotovenou z 18ti karátového červeného zlata.

K dispozici je také varianta bez chronografu, ve velikosti 45,5 mm a 42 mm. Tyto verze jsou vybaveny manufakturním kalibrem 8501 a zhotoveny jsou z 18ti karátového červeného zlata.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!