Nepoznaná síla hnědého uhlí

Publikováno: 24.08.2013 16:20 | Václav F. Mensa

Hnědé uhlí je hojně využíváno pro své čistící a desinfekční schopnosti. Proto je s podivem, že do kosmetiky se začalo přidávat až nyní.

Ve východních kosmetických rituálech se jasně přírodní složky a prostředky používají již tisíciletí. A i když vidíme jejich neuvěřitelný vliv, stále budeme slepě důvěřovat chemickým výrobkům. Výhodou těchto novinek které využívají hodnotu hnědého uhlí je, že pleť, tělo i vlasy dokonale vyčistí a zbaví přebytečné mastnoty a stejně tak detoxikují až do hlubších vrstev kůže. Nehledě na to, že obaly jsou často provedeny v minimalistických tvarech a střízlivých odstínech. A tudíž perfektně pasují do striktně pánských koupelen.

Male-Face-Mask

Zdroj: beautyspot.semichem.co.uk


Kuro Shampoo

Šampon Kuro od značky Sort of Coal využívá sílu hnědého uhlí z borovice. Obsahuje částice takže vlasy zbaví nečistot až od kořínků vlasů a současně pečuje o pokožku hlavy. Zbaví vás nežádoucího smogu a bojuje proti důsledkům škodlivého slunečního záření. Je zatížen jen jemnou parfemací a opravdu je celé složení uzpůsobeno pro maximální účinek. Do této řady také patří skvělá tělová čistící mýdla.

Šampon se prodává ve strohé čiré lahvičce která zdůrazňuje černou tekutinu.

Na eshopu sortofcoal.com stojí asi $ 40.

1

Zdroj: sortofcoal.com

Boscia Revitalizing Black Hydration Gel

V tomto denním hydratačním a detoxikačním gelu působí uhlí pouze jako doplňková složka. Hlavní je zde extrakt z artyčoků. Společně s granátovým jablkem tak vytváří vysoký podíl vitaminu C.

Po jednom týdnu používání skutečně zmenšuje a vyhlazuje póry. Velkým dílem snižuje znečištění pleti a po jednom měsíci působí pleť neuvěřitelně odpočatým a svěžím dojmem.

Na webu boscia.com je k dostání asi za $ 40.

2

Zdroj: boscia.com

Origins
Clear Improvement Active Charcoal Mask

Účinky pleťových masek se různí. Spousta z nich slibuje úchvatné výsledky během prvního použití ale tak to opravdu nefunguje. Pleťová maska Origins Cler Improvement Active Charcoal Mask neslibuje výsledek hned napoprvé. Upřímně vysvětluje, že je nezbytné používat ji alespoň dva měsíce. Je temně šedá, založena na bázi čínského jílu, žlutého jetele a samozřejmě uhlí. Slibuje pročištění pórů a zamezení jejich dalšímu zanesení.

Prodává se na origins.com asi za $ 25.

3

Zdroj: origins.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!