Neprůstřelný styl Baracka Obamy

Publikováno: 22.01.2013 16:16 | Jiří Hofbauer

Když se před čtyřmi lety konala inaugurace prvního afroamerického prezidenta Baracka Obamy návrháři se předháněli kdo bude mít tu čest obléct prvního občana Spojených států amerických. Letos to tak žhavé nebylo.

12

Zdroj: NYtimes

13

Zdroj: NYtimes

Nově zvolený prezident podle tradice nejprve složí slavnostní slib před zraky národa u budovy Kapitolu, kde zasedá americký kongres. Tato část ceremoniálu vyžaduje spíše formální, civilnější oblečení. O poznání slavnostnější je večerní inaugurační ples. Tedy oblek a smoking na tento velký den.

V roce 2008 do Bílého domu dorazilo celkem 54 jedinečných návrhů od světoznámých značek. Někteří návrháři viděli Baracka Obamu ve stylu jeho oblíbence Abrahama Lincolna jiní spíše jako preppy dlouhána. Obama však nejlépe ví co mu sluší, zbytečně neexperimentuje a vyplácí se mu to.

Stejně tak první dáma Ameriky Michelle Obama měla na výběr z více jak 40 rób pro ni i jejich dcery Sashu a Maliu.

8

Zdroj: Papermag

I když toto se poštěstí málokomu Obama upřednostnil bezpečí. Oficiálně nikdy nepotvrzená informace říká, že Obama měl na sobě minimálně košili z dílny kolumbijského návrháře Miguela Caballero, který se proslavil jedinečným neprůstřelné oblečení. Například košile za $ 7,500, která na první pohled vypadá zcela obyčejně, je ušita ze speciální pružného, ale tvrdého materiálu, který zastaví i výstřel z revolveru ráže 9 mm. Že recykloval a vzal si ji i včera? Dá se říct, že právě toto zboží je v Bogotě oblíbenější než ručně šité mokasíny. Na inaugurační ples v roce 2009 Obama oblékl smoking od své oblíbené značky Hart Schaffner Marx.

To však svět stál na počátku recese, dno bylo daleko a Amerika zažívala euforii z nástupu nového prezidenta, který měl být ztělesněním všech amerických ideálů. Včerejší slavnostní uvedení do úřadu bylo o poznání skromnější. Na proslov před Kapitolem si Obama vzal tmavý oblek z dílny Brooks Brothers a modrou kravatu. Na večerní recepci pak tradiční smoking s vázacím motýlkem v bílé barvě. Jak okamžitě napsala světová média na První dámě nešetřil – šaty Jason Wu, boty Jimmy Choo a šperky od Kimberly McDonald. Už teď všechno beznadějně vyprodané. Sám Obama si neodepřel drobný vtípek, když přiznal, že kromě své krásné ženy, miluje i její ofinu.

11

Zdroj: Therealmissdrea

Návrhy pro Baracka Obamu na jeho inauguraci v roce 2008

Brooks Brothers One Button Tuxedo

2

Brooks Brothers Golden Fleece Morning Coat

1

Sean John Tuxedo 1

6

Sean John Tuxedo 2

7

DSquared

3

Nautica Suit

5

Ermenegildo Zegna Tuxedo & Suit

4Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!