Neviditelná móda

Publikováno: 15.01.2013 13:56 | Petr Hájek

Newyorksý umělec Adam Harvey ukázal, že i zahalující technologie (tj. takové, jenž se snaží skrýt vaši existenci před okolním světem a jinými tvory) mohou být stylová záležitost a to velmi vtipnou cestou, která ale není rozhodně podobná známé pohádce o císařových nových šatech

1

Zdroj: Adam Harvey

Začněme ale tam, kde to po nás konvence (a šéfredaktor) vyžadují, tedy na začátku. Adam Harvey pochází z New Yorku a jde zároveň o designéra i umělce najednou. Tato osoba se již proslavila konstrukcí anti-paparazzi zařízení, dnes tomu ale rozhodně nasazuje korunu - tedy nasadí 17. ledna, abychom byly korektní.

Dotyčný se rozhodl uvést celou stylovou sérii, která staví na zahalujících technologiích. Pod slovem "zahalující" nemáme na mysli, že se tím omotáte, jak je koneckonců u šatů zvykem, ale fakt, že vás tyto zahalují před zvědavýma očima okolo vás!

Série Stealth Wear je podle slov autora reakcí na stále se zvětšující objem technologií, jejichž cílem není nic menšího, nežli sledovat vizuálně i elektronicky moderního člověka. I to je důvodem, proč v kolekci najdete věci proti tomu bojující. Takže, co zde najdete konkrétně?

Tak třeba "anti-drone hoodie," což je kapuce s kovovým materiálem zabraňující létajícím robotům (tzv. dronům) použít na vás termovizi. Nechybí ani kapsa na mobil, jenž blokuje signál, takže nejste dohledatelní ani tímto způsobem. A sbírku doplňuje "XX-Shirt" chránící srdce před nezdravými paprsky X.

3

Zdroj: Adam Harvey

2

Zdroj: Adam Harvey
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!