New York Sour

Publikováno: 12.03.2014 19:55 | Jiří Hofbauer

Středa je den, kdy se v řadě firem tzv. posiluje firemní morálka. V podnikové řeči se to označuje termínem team building. Ale normálně tomu všichni říkáme jít po práci na panáka. Ale jen jednoho! Zítra zase zvesela do práce. Proto když panáka tak něco... trvanlivého, co můžete popíjet třeba hodinu a ne to do sebe jen tak kopnout. A proto si dáme městskou klasiku New York Sour.

New York Sour

50 ml kvalitní whisky

20 ml čerstvé citrónové šťávy

20 ml cukrového sirupu

20 ml suchého červeného vína

Namíchat ho není žádná věda. Stačí shaker kam na led jde whisky (záleží na vaší oblíbené značce), citronová šťáva a sirup. Zhruba třicet vteřin vše prudce protřepejte a pak přes sítko přelijte do vychlazené (ano, nejlépe namražené sklenice) z čerstvým ledem. Teprve teď mix zalijte červeným vínem. Mělo by to být výraznější, hutnější víno. Třeba Shiraz je úplně ideální. Vůbec neuškodí, když do koktejlu zmáčknete plátek pomeranče a přihodíte koktejlovou třešeň.

New York Sour není úplně drink, o kterém byste řekli, že je to fakt to pití pro tvrdý chlapy, co dělají jen ten byznys. Ale dobrý je. A rozhodně stojí za to ho vyzkoušet.

new_york_sour_1

Zdroj: thebittenword.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!