Neznámí dědicové velkých impérií

Publikováno: 24.09.2014 05:43 | Václav F. Mensa

Veřejná sféra se dělí na několik kategorií. Máme lidi tvrdě pracující, kteří vzešli z ničeho. Bil Gates, generální ředitelka Yahoo! Marissa Mayer nebo šéfka MMF Christine Lagarde. Do další kategorie se dají zařadit takzvané profesionální celebrity. V prvé řadě Kim Kardashian následována Justinem Bieberem a celou řadou Disney kids. Ne že by se nesnažili a neměli alespoň nějaký talent. Ale k jejich všeobecnému úspěchu dopomáhají především bulvární média.

Třetí kategorie je ta, o které se sice moc neví ale patří k nejdůležitějším. Před sto lety měl svět šlechtu, která jasně dávala najevo svůj statut obýváním zámků a koňskými závody. V dnešním světě se ze zámků přesunula do střešních bytů na Páté avenue a venkovských domů na jihu Francie.

Jméno Delphine Arnault Gancia vám asi moc neřekne. Ale jméno Louis Vuitton ano. Delphine je dcera a dědička Bernarda Arnaulta, majitele LVMH. A také první žena, která byla jmenována do rady této korporace a osvědčila se skvělými schopnostmi. Arnaultovi jsou třetí nejmocnější rodina na světě.

Bernard Arnault

bernard-arnault_aggrandissement_paysage

Zdroj: nytimes.com

Delphine Arnault Gancia

delphine-arnault-1

Zdroj: nytimes.com

Nakupuje v Zara? Ano, i když jsou některé jejich kusy mírně plagiátorské, nikdo nemůže popřít, že se jí daří. Marta Ortega Perez je nejmladší dítě španělského miliardáře Amancia Ortegy a je budoucí dědičkou společnosti Inditex.

Amancio Ortega

AmancioOrtega

Zdroj: nytimes.com

Marta Ortega Perez

Marta-Ortega_TINIMA20120215_0418_18

Zdroj: nytimes.com

Vzhledem k tomu, že přední stránky plní zpěváci a na webech se objevuje Paris Hilton, veřejnost má sklony je posuzovat za bohaté a mocné. Avšak, na kompletním žebříčku nejsou nijak výrazně umístění. Italský rod Ferrero v čele s Giovannim Ferrero je jednou z nejmocnějších rodin na planetě. Pod toto jméno spadá více než 70 různých značek včetně té notoricky známé, Nutella. Aneb jak ovládat svět skrze obezitu.

Paris Hilton

paris_hilton_herve_leger

Zdroj: nytimes.com

Giovannim Ferrero

dt.common.streams.StreamServer.cls

Zdroj: nytimes.com

Jean-Victor Bettencourt je muž, o kterém je dobře vědět. Svět je posedlý krásou a kosmetikou více než kdy dříve a tudíž, dědic a ředitel l'Oreal Paris bude mít jistě slovo. Korporaci dostal do rukou, když byla jeho babička, v tuto chvíli nejbohatší žena světa Liliane Bettencourt, prohlášena za nesvéprávnou a odstřižena od užívání majetku. Údajně totiž věnovala svému mladému příteli umělecké sbírky v hodnotě stovek milionů euro. A následně i miliardu euro v hotovosti.

Liliane Bettencourt

Liliane-Bettencourt

Zdroj: nytimes.com

Jean-Victor Bettencourt

myop_alce_s1625_63415

Zdroj: nytimes.com

Stále volíme Osobnosti roku a jediné, co k tomu potřebují udělat je dostatečně šokovat a ukazovat se. A přitom se ti lidé, kterým mnoho z nás vděčí za zaměstnání, kteří pomáhají a dělají něco pro společnost straní pozornosti žijí tiše. To jsou současní vládci světa.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!