Nike představil tři jedinečné HTM modely Nike Air Max

Publikováno: 19.04.2016 08:44 | Jiří Hofbauer

Březen tohoto roku se nese ve znamení legendárních Nike Air Max! HTM oslavil tyto nesmrtelné boty tím, že každý z tria designérů – Hiroshi Fujiwara, Tinker Hatfield a Mark Parker – vytvořil vlastní model, odrážející jeho osobitý styl.

Nike Air Max 90 Ultra Superfly T

Tinker Hatfield se věnuje designu bot již přes třicet let. Mezi jeho největší úspěchy patří spolupráce s Michaelem Jordanem a jedinečná řada tenisek Nike Air. Od roku 1989 zastává v Nike Inc. post kreativního ředitele produktového designu.

Nike_Air_Max_90_Ultra_Superfly_T_2_original

Zdroj: Nike

„Když mě požádali, abych udělal nový návrh Nike Air Max, rozhodl jsem se je celé změnit.“ Při navrhování svého modelu se Tinker nebál použít novou technologii v podobě speciálního „límce“, který botám dodává zcela nový rozměr. Neotřelá kombinace barev je inspirována vlajkami USA a Francie. Právě tyto země měly na Tinkerovu kariéru významný vliv. „Vše, co dělám, je v barvách mých životních zkušeností. Moje kresby v sobě obsahují všechno, co jsem za svůj život viděl a zažil.“

Nike_Air_Max_90_Ultra_Superfly_T_3_original

Zdroj: Nike

Nike_Air_Max_90_Ultra_Superfly_T_5_original

Zdroj: Nike

Nike Air Max Ultra M

Mark Parker, který začínal ve společnosti Nike jako designér obuvi, se postupně propracoval až k ředitelskému křeslu. Od té doby se podílí na celé řadě inovací, mezi které patří například Visible Air Technology, Nike Free či Nike Flyknit.

Nike_Air_Max_BW_Ultra_M_2_53849

Zdroj: Nike

„Ačkoliv miluji jednoduchý a nenápadný styl, někdy je zábava přijít s něčím opravdu výrazným a neotřelým. Z názvu „Big Window“ je myslím zřejmé, co model Air Max BW ztělesňuje.“ Mark se rozhodl svým modelem vzdát hold klasickým střihům, ale v moderním pojetí. Šněrování vychází z designu běžecké obuvi 80. let, zatímco nová technologie vytváří na svrchní části bot originální pixelový efekt. Odlehčená podrážka navíc poskytuje v dnešní době tolik požadovaný komfort.

Nike_Air_Max_BW_Ultra_M_3_53850

Zdroj: Nike

Nike_Air_Max_BW_Ultra_M_4_53851

Zdroj: Nike

Nike Air Max LD-Zero H

Hiroshi Fujiwara je nejuznávanější světový kurátor streetové módy, který inspiruje již celé generace kreativců. Mezi jeho nejznámější designové výtvory patří například kolekce Nike HTM, Nike Air Trainer 1 nebo Nike Roshe LD.

Nike_Air_Max_LD_Zero_H_4_53869

Zdroj: Nike

„Chtěl jsem vytvořit něco, co osloví milovníky klasického stylu.“ Pro kolekci HTM navrhl Nike Air Max LD-Zero H, které kombinují klasický tvar s inovativní podrážkou Air Max 2014. Velkou pozornost Hiroshi věnoval i samotnému materiálu, který je důležitou součástí celého konceptu. „Dlouho jsem experimentoval, než jsem se rozhodl pro finální materiály. Právě nylon a semiš dávají botám spolu s modrou barvou kýžený klasický vzhled.“

Nike_Air_Max_LD_Zero_H_6_53871

Zdroj: Nike

Nike_Air_Max_LD_Zero_H_3_53868

Zdroj: Nike
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!