Nike představila technologické novinky

Publikováno: 18.03.2016 09:29 | Jiří Hofbauer

Právě teď probíhá v New Yorku Innovation Summit 2016, kde Nike představuje své horké technologické novinky. To, že se textilní a obuvnický průmysl výrazně změnil a prolíná se s technologiemi, už vnímáme řadu let, ale podívejte, co dalšího nás čeká.

Nová éra šněrování

Adaptivní šněrování je tu! Nike HyperAdapt 1.0 je odměna za více než deset let výzkumu. Zpochybňuje tradiční chápání a navrhuje konečně zcela odlišné šněrování a perfektní uzamčení nohy v botě.

Nike_EARL_Profile_square_1600

Zdroj: Nike

Bota na vzduch

Nike Air VaporMax – to je prostě chození po vzduchu: lehké a konzistentní odpružení pod nohama, které zároveň nabije energií.

Nike_Air_VaporMax_Profile_Blue_square_1600

Zdroj: Nike

Pro super běžce

Díky Nike Zoom Superfly Flyknit bude každý závod jedinečný. Bota, jejíž každá část může být navržena na zakázku tak, aby se přesně přizpůsobila noze svého majitele. Sprint už nebude jako dřív.

Nike_Vapor_Superfly_Flyknit_Profile_square_1600

Zdroj: Nike

Kopačky jako „rychlý fáro“

Nová verze bot Merculiar Superfly je navržena s jedním hlavním cílem: dosáhnout maximální rychlosti. Jejich tvůrcem je designér Jeongwoo Lee, který aplikuje své předchozí zkušenosti z navrhování rychlých aut právě při designu fotbalové obuvi. Mezi uživatele bot Merculiar patří i Cristiano Ronaldo: „Jsou jako můj postoj. Jsem totiž přímočarý a agresivní hráč. Tvar bot mi připomíná můj vlastní charakter a hraje se mi v nich velmi dobře.“

Mercurial_Gradiant_2_square_1600

Zdroj: Nike

Běh budoucnosti s ponožkou

Je to jako obléknout si ponožku, která noze dodá oporu na všech správných místech. Představte si, jak do ní noha hladce vklouzne, nikde nic netlačí a od palce až po kotník obejme chodidlo. Taková je Nike LunarEpic Flyknit. Lehká, prodyšná, pevná, kde je potřeba, a skvěle odtlumená.

Nike_LunarEpic_Flyknit_Profile_Black_square_1600

Zdroj: Nike

Stará známá teniska Air Force 1

Nike Air Force 1 Ultra Flyknit je o polovinu lehčí než ta původní basketbalová z roku 1982. Ztratila sice spoustu váhy, ale rozhodně ne esenci původní Air Force 1. Díky materiálu Flyknit je nyní stejně pohodlná jako Nike Roshe One. Navíc se jako jediná teniska z tohoto materiálu může pyšnit klasickým logem v koženém provedení.

Nike-FY16_Innovation_AF1_Flyknit_square_1600

Zdroj: Nike

A co basket?

Ano, v plátěnkách už se basket také nehraje. Kevin Durant pokřtil své nové Nike Air Zoom KD9. Speciálně navržené, lehké, nízko profilové boty přinášejí vícerozměrný pohyb, pevné uzamčení nohy a ochranu proti nárazu.

Nike_KD9_Profile_Red_square_1600-1

Zdroj: Nike

Nebo můžete sáhnout po nových Nike Hyperdunk, které díky prodlouženému svršku Flyknit nabídnou super uzamčení nohy v botě a díky Zoom Air po celé podrážce i pocit, jak kdybyste běhali po trampolíně.

Nike_Hyperdunk_2016_Profile_square_1600-1

Zdroj: Nike

Fotbal bez bláta

Všichni fotbalisté ten problém znají. Ano, i tak prozaická věc jako bláto na hřišti má velký vliv na výkon a hlavně rychlost. S Nike Anti-Clog Traction už se bahno na speciální polymerovou podrážku lepit prostě nebude.

Nike_Magista_Anti-Clog_Outsole_square_1600-1

Zdroj: Nike

Každý detail vyladěný

Fotbalová souprava Vapor Kits with NikeAeroswift je opravdu v každém detailu vyladěná tak, aby sportovci mohli podat ten nejlepší výkon. Nové revoluční vlákno použité na dresy odvádí pot o 44 % procent lépe než předchozí typ a také schne o třetinu rychleji. Nike nezapomíná ani na ochranu životního prostředí – každá souprava je vyrobena z nejméně 160 recyklovaných plastových lahví.

Ale nebyli opomenuti ani milovníci rychlého běhu. Pro ně Nike připravil kolekci Nike Vapor Track & Field Kits také s technologií NikeAeroswift.

ronaldo

Zdroj: Nike
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!