Noční běh pro Světlušku rozsvítí Stromovku

Publikováno: 22.04.2013 19:33 | Jiří Hofbauer

Druhý ročník charitativního Nočního běhu pro Světlušku i letos láká do pražské Stromovky. Ve středu 24. dubna 2013 se zájemci opět postaví na start, aby rozsvítili svět nevidomých. Po jejich boku vyrazí nevidomí sportovci se svými traséry, ale také čeští reprezentanti David Svoboda, Vavřinec Hradilek nebo Tomáš Dvořák. Nebude chybět ani patronka světlušek Aneta Langerová.

381187_489393027775718_1131778284_n

Loni se závaody zúčastnilo 818 běžců a podařilo se vybrat 318 000 Kč, je zde ročník druhý. Prvních 500 registrovaných dostane na cestu světluškovskou čelovku zdarma. Na výběr opět bude ze tří a pětikilometrové trati.

Startovné je 450 Kč a celý výtěžek je určen Nadačnímu fondu Českého rozhlasu do sbírky Světluška na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením.

V průběhu registrací, které začnou od 19 hodin, bude v plném proudu i doprovodný program. Své jméno s akcí spojila Aneta Langerová, Matěj Ruppert, Pavel Nový, řada talentovaných nevidomých zpěváků, moderátoři České televize a Českého rozhlasu a mnoho dalších. Na startu závodu, který je plánován na 21. hodinu, nebudou chybět ani známá jména ze světa sportu: vítěz londýnských OH v moderním pětiboji David Svoboda, bronzový kajakář z Londýna Vavřinec Hradilek nebo desetibojař a olympijský medailista Tomáš Dvořák.

Běh pro Světlušku_autor_Kevin V. Ton (10)
Běh pro Světlušku_autor_Kevin V. Ton (4)
Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!