Noční Prahu ozáří stovka mercedesů

Publikováno: 22.05.2013 11:18 | Jiří Hofbauer

Automobiloví nadšenci z celého světa se ve čtvrtek 23. května začnou sjíždět v Praze, aby společně oslavili 50. výročí založení Mercedes-Benz klubu ČR. Na čtvrtečním programu je od 20.00 připravena jízda noční Prahou, které se zúčastní více než sto posádek v nejrůznějších vozech s trojcípou hvězdou ve znaku. V ulicích hlavního města budou k vidění předválečné vozy, ale také desítky aut z období od 50. let až do současnosti.

50_mbkcr_1963

Čtvrteční jízda večerní Prahou je první částí rallye v rámci třídenních oslav 50. výročí Mercedes-Benz klubu. Start a cíl etapy bude připraven před budovou Mercedes-Benz ČR ve Stodůlkách. Auta začnou vyjíždět od 20.00 a do cíle se budou vracet mezi 22. a 23. hodinou. Na trase Prahou zastaví u 3 průjezdních kontrol. Ty se budou nacházet u Švandova divadla, na Malostranském náměstí nebo Na Františku.

Oceňováni budou řidiči, kteří splní s co nejmenším počtem trestných bodů různé úkoly a zkoušky, ale také nejzajímavější auta. Ta budou hodnocena jak účastníky akce, tak návštěvníky z řad veřejnosti na výstavě všech vozů v sobotu 25. května v areálu Mercedes-Benz ve Stodůlkách. Třídenní oslavy kulatého výročí Mercedes-Benz klubu budou letos mimořádné svým rozsahem i spoluúčastí oddělení Mercedes-Benz Classic z ústředí společnosti Daimler AG ve Stuttgartu.

Mercedes-Benz klub, který byl založen roku 1963 v České republice, je nejstarším oficiálním klubem této značky na evropské pevnině. Mercedes-Benz klub České republiky byl založen pod tehdejším názvem Mercedes klub Praha v jedné malostranské restauraci sedmi nadšenými majiteli vozů Mercedes-Benz. Podnětem byla jako u většiny tehdy zakládaných klubů vzájemná technická pomoc, společné motoristické akce a zejména chuť sdílet s ostatními nadšenci zálibu v technice a historii značky s trojcípou hvězdou ve znaku.

2048_13C378_008

Zdroj: blog.mercedes-benz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!