Nomad Go Everywhere: Espresso naprosto kdekoliv

Publikováno: 08.04.2013 12:57 | Petr Hájek

Ctitelé kávy typu espresso mají určitě již dávno jasno v tom, jaký typ přípravy kávového nápoje je ten nejlepší na světě, ale co to povídáme, nejlepší ve sluneční soustavě, ba přímo ve vesmíru! Ovšem, byla tu až dosud ona nešťastná věc, že se občas člověk chtě-nechtě ocital na místech, kde nebyl drink po ruce. S tím by ale měl být konec.

creama-valve

Zařízení na přípravu kávy nás dnes v civilizaci obvykle obklopují v počtu dostatečně vysokém, takže není problém zaskočit v nouzi někam do automatu, ale co dělat tehdy, když není po ruce opravdu žádná z tradičních cest? Přesně tuto otázku si položil i nový projekt, jenž právě posbíral 100 000 USD na své rozjetí.

Novinka není vázána na elektriku, takže je velmi dobře použitelná třeba při rybaření, kempování nebo jiné činnosti daleko od sítě. I když je doporučena voda těsně pod bodem varu, určitě není za polních podmínek problém ani s tím, když si ji ohřejete někde v kotlíku na ohni.

8c82e1_ff811d0e36464bc30777e00da06dff71

Strojek má rozměry cca 15 cm velké kostky, takže se určitě ztratí v každé středně velké kempovací, zahradní nebo chatařské výbavě. Zařízení je prý schopné vyvinout tlak 9 barů, což odpovídá 0,9 MPa a je to podle všeho dost na to, aby prakticky kdokoliv mohl hned připravit podobný nápoj.

Servírovaným nápojům by údajně a v žádném případě neměla chybět ani známá perfektní pěna na povrchu, což je opět o další důvod více, proč by se mohla podobná věcička v ceně 165 USD stát nezbytným vybavením na jakékoliv cesty a to samozřejmě nejen po vlastech českých.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!