Notebooky jsou neustále v kurzu!

Publikováno: 26.03.2015 09:13 | PR

Notebooky jsou fenoménem posledních let. Jejich historie je sice poměrně dlouhá, nicméně až v 21. století začaly být skutečně oblíbené mezi širokými masami. Podívejme se tedy na tyto přenosné počítače o něco blíže.

Expert4

Zdroj: Expert.cz

Notebooky: historie a současnost

Možná vás to překvapí, ale první notebooky se objevily již na počátku 80. let 20. století, ačkoli tahat sebou desetikilová „monstra“ asi nebylo právě nejpraktičtější. Jenže tyto počítače se nadále vyvíjely a postupem času začaly směle konkurovat i klasickým desktopům neboli stolním počítačům. V současné době se dokonce notebook začíná svému „konkurentovi“ vyrovnávat i výkonem a v prodeji jsou na tom neustále lépe. To znamená, že čím dál více uživatelů si pořizuje tento druh počítače. Na prodej notebooků přitom neměl zásadní vliv ani příchod nových zařízení jako např. tabletů.

Expert5

Zdroj: Expert.cz

Toužíte po novém notebooku?

Pokud aktuálně sháníte nový notebook, je třeba vědět, na co se zaměřit. Můžete se sice orientovat dle ceny, ale spíše jen v případě, budete-li jej používat výhradně na zábavu. Ačkoli pokud máte v oblibě nové a hardwarově náročné hry, budete si muset i tak připlatit. V každém případě zohledněte velikost obrazovky (lze si pořídit i menší netbook), výkon procesoru, velikost a typ paměti, velikost harddisku, značku, operační systém atd. Výběr notebooku tedy ničím snadným, proto si vyberte prodejce, který vám při nákupu ochotně poradí.

Zajímáte-li se o nákup nového notebooku, navštivte internetový obchod Expert.cz, kde si lze pořídit i tablety, elektronické čtečky knih a další elektroniku.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!