Nová bondovka Spectre má za sebou světovou premiéru

Publikováno: 27.10.2015 13:56 | Jiří Hofbauer, Štěpán Molitor

V pondělí 25. října se v londýnském chrámu kultury Royal Albert Hall odehrála britská premiéra nové bondovky s názvem Spectre. Čtyřiadvacátý díl série filmů s agentem 007 se vrací k odkazu původních bondovek.

7780267287_000-dv2166315

Zdroj: Vogue

Agent s povolením zabíjet totiž opět bojuje se zločineckou organizací Spectre (Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion) a jejím bossem, Ernstem Stavro Blofeldem. Právě tato organizace byla hlavním nepřítelem Anglie už ve filmech Dr. No, Tunderball, From Russia with Love, You Only Live Twice, On Her Majesty’s Secret Service, Diamonds Are Forever a For Your Eyes Only. Teď bude protivníka Bondovi dělat oblíbený badass Christopher Waltz.

Po boku Daniela Craiga coby Jamese Bonda se objeví i italská herečka Monica Bellucci. Rolí Lucie Sciarra si vysloužila titul nejstarší herečky, která kdy ztvárnila Bond Girl. V jejím případě můžeme mluvit téměr o Bond Lady. Další zásadní ženou, na kterou se může Bond těšit, je Léa Seydoux.

Film režíroval Sam Mendes, který je zodpovědný i za úspěch Skyfall. Spectre přinese několik změn. Asi hlavní je nový “M” - nelehké úlohy šéfa autority odmítajícího agenta se zhostí Ralph Fiennes. Aston Martin DB 10 – auto, které bylo vyrobeno přímo pro film – je zde třeba komentáře? Také Omega přispěla svým dílem a Bondovi vyrobila exkluzivní hodinky. „Does it do anything? It tells the time,“ ptá se v traileru James Bond.

Česká premiéra je naplánovaná na 5. listopadu.

William a Catherine, vévody a vévodkyně z Cambridge, s princem Harrym

wills-harry-kate-vogue-26oct15-pa_b

Zdroj: Vogue

Daniel Craig

daniel-craig-2-vogue-26oct15-rex_b

Zdroj: Vogue

Monica Bellucci

monica-bellucci-vogue-26oct15-rex_b

Zdroj: Vogue

Léa Seydoux

lea-seydoux-2-vogue-26oct15-pa_b

Zdroj: Vogue

Naomie Harris

naomie-harris-vogue-26oct15-rex_b

Zdroj: Vogue

Ben Whishaw

tumblr_nwuwz5GkOj1qcvb3co1_1280

Zdroj: Vogue
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!