Nová Toyota Auris: Hybrid pro každého

Publikováno: 10.06.2015 09:50 | PR

Právě představená Toyota Auris modelového roku 2015 míří na české silnice a do dealerské sítě Emil Frey. Byla důkladně vylepšena co se týče designu, kvality interiéru, aktivní bezpečnosti a dostala také nové motory. Nejlákavější volbou je úsporné hybridní provedení, které v západní Evropě volí přes padesát procent zákazníků, na své si však přijdou také milovníci benzínových a naftových motorů.

2015-Toyota-Auris-hybrid

Zdroj: Toyota

Nový Auris dostal pozměněnou příď s výrazným logem značky Toyota, elegantnější přední nárazník s chromovanými prvky a také integrovaná mlhová světla, tyto prvky jí na silnici zajistí prémiový dojem. Vyváženost boční siluety podtrhuje výrazná linie, která se táhne od předních světel k zadním, ta jsou nyní osazena diodami.

Interiér v sobě kombinuje jednoduchost a vzdušnost, doplněné špičkovými materiály. Ke změnám pro modelový rok 2015 patří přehlednější ukazatele před řidičem novým barevným displejem, kvalitní měkčené materiály v horní části palubní desky a elegantněji zpracované výdechy ventilace, kliky, řadící páka i sedačky.

Hybrid, benzín i diesel

Paleta pohonných ústrojí pokrývá všechny možnosti, které vyžaduje náročný evropský zákazník. U Toyoty Auris je hlavní hvězdou hybridní ústrojí, které kombinuje benzínový motor 1,8 s elektromotorem. V rychlostech do 70 km/h umožňuje jízdu čistě na elektrický pohon, má celkový výkon 136 koní a chlubí se výjimečnou spotřebou 3,5 l/100 km. Novinkou pro rok 2015 je benzínový motor 1,2 turbo s výkonem 116 koní, který umožňuje jezdit za pouhých 4,6 litru na sto kilometrů, doplňují ho rovněž zážehové jednotky 1,33 a 1,6. K dieselové motorizaci 1,4D-4D přibyl zbrusu nový čtyřválec 1,6D-4D s výkonem 112 koní a točivým momentem 270 Nm, který nabídne spotřebu 4,1 l/100 km.

z2015-Toyota-Auris-hybrid-Euro-spec-1051-626x382

Zdroj: Toyota

Špičková aktivní bezpečnost

Toyota představuje soubor bezpečnostních opatření Safety Sense, které chrání posádku na cestách. Zahrnuje například přednárazový systém, který řidiče varuje před hrozící srážkou a je schopen sám zabrzdit, dále je nový Auris vybaven automatickým přepínáním dálkových světel, varováním před opuštěním jízdního pruhu nebo čtením dopravních značek. Přijďte si Toyotu Auris vyzkoušet k Emil Frey a nechte se okouzlit jejím designem, technikou a úsporným provozem.

Toyota Auris – váš moderní partner

  • Hybridní model se spotřebou 3,5 l/100 km
  • Systémy aktivní bezpečnosti chrání posádku
  • Japonská kvalita a spolehlivost
  • Vynikající služby autorizovaného dealera Emil Frey
z2015-Toyota-Auris-hybrid-Euro-spec-1051-626x382

Zdroj: Toyota
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!