Nové album Justina Timberlaka je komplexním zážitkem

Publikováno: 01.10.2013 11:26 | Jiří Hofbauer

První samostatné album po rozpadu boybandu 'N Sync vydal Justin Timberlake v roce 2002, to už je více jak deset let. Určitě si vzpomenete na track Cry Me A River, který na svou dobu byl lehce mimo. Ale tím správným, vizionářským směrem, který hudbu posunul dopředu. Ten song se zcela odlišoval od toho co tehdy na hudební scéně převládalo. Byla to pořád taková ta éra radostného popu a naivních balad. Možná trochu forma vítězila nad obsahem, ale Timberlake, obdivující Michaela Jacksona, byl tím kdo se na tenhle most do neznáma pustil jako první.

album_cover

Zdroj: iTunes Store

Na nové album The 20/20 Experience, které vyšlo letos v březnu, si fanoušci počkali sedm let. A po dalších šesti měsících přichází zpěvák s pokračováním veleúspěšného alba. Dovětek k první desce nese název The 20/20 Experience 2 of 2. Jedná se tedy o druhý ze dvou plánovaných disků, které zpěvák sliboval již při uvedení první části alba. Při poslechu skutečně nepoznáte předěl. Je to komplexní zážitek, jedinečná zkušenost.

Pokud se vám líbila první část, budete nadšeni i teď. Avšak vnímavější ucho rozpozná, že k určitému vývoji přece jen došlo – jedná se o trochu hudebně propracovanější a na melodie náročnější songy. Album tak zase vyznívá o něco... závazněji.

V jakém duchu se pokračování alba ponese ostatně už napověděl song TKO, který znovu připomněl, že JT dělá hudbu pro dospělé. Jeho songy totiž nemají klasikou stavbu formou dvě sloky, refrén, sloka a dvakrát refrén. Je to skutečná rozvíjející se výpověď. Pokud je pro vás vrcholem hudebního umu Kelly Clarkson tak si dovolím říct, že album neuchopíte tak jak si zaslouží a tudíž ho nepochopíte. Naopak pokud si rádi pustíte Johna Legenda, Thicka nebo Pharrella tak si album oblíbíte.

The 20/20 Experience 2 of 2 není hit album v zažitém slova smyslu. Mezi songy, které vás upoutají patrně už na první poslech rozhodně patří Only When I Walk Away, True Blood nebo Take Back The Night. Ale zase to nejsou odrhovačky, které si budete broukat u čištění zubů. Asi nejlépe to lze popsat, že je to hudba, která si žádá pozornost.

Producentsky se na desce kromě Timberlaka podílel i Timbaland a Jerome J-Roc Harmon takže punc kvality tohle album má vypálené hodně důkladně.

JT_3

Zdroj: T Magazine

Kožená košile, triko, oboje Saint Laurent by Hedi Slimane.

JT_4

Zdroj: T Magazine

Sako, kalhoty, oboje Hermès. Košile, Bottega Veneta.

JT_5

Zdroj: T Magazine

Svetr Dolce & Gabbana.

JT_1

Zdroj: T Magazine

Kožená košile, triko, oboje Saint Laurent by Hedi Slimane.

T Magazine Fall Men's Fashion Issue, vydáno dne 11.září 2013.
Fotograf: Hedi Slimane
Styling: Sarah Richardson
Grooming: Amy Komorowski, Axe/CelestineAgency.com.
Asistenti prdukce: Rudolf Bekker, Alice Lefons
Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!