Novince Mercedes-Benz CLA neodoláte

Publikováno: 18.01.2013 18:12 | Jiří Hofbauer

Nový model Mercedes-Benz CLA vyniká aerodynamikou, avantgardním designem a pohonem všech kol 4MATIC. Nové čtyřdveřové kupé navazuje na filozofii modelu CLS, jehož koncept vznikl v roce 2003 a následně vyráběný dodnes se drží velké oblibě dodnes. Kupé s bezrámovými dveřmi přenáší do sériové výroby design úspěšného konceptu Concept Style Coupé. Ceny tohoto vozu začínají od 713.900 CZK.

8

Odezva na Concept Style Coupé byla velkolepá, stejně jako poptávka po sériové výrobě,“ říká Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva společnosti Daimler AG a vedoucí divize Mercedes-Benz Cars. „CLA je automobilem, který střední třídu nezaměňuje s průměrem. Jeho výrazný design podtrhuje sportovní stránku značky Mercedes-Benz.“

Výrazné kupé střední třídy si každý zájemce může přizpůsobit svém vkusu pomocí pěti výrazně odlišných výbavových linií a paketů. Kromě toho je u CLA možné kompletně integrovat chytré telefony do multimediálního systému vozidla. Mezi technické lahůdky patří i nový aerodynamický světový rekord mezi sériově vyráběnými automobily a četné asistenční systémy.

9

Ohnivý rebel

Čtyřdveřové kupé je nezaměnitelné svými ohromujícími sportovními proporcemi a dynamickým designem. Mezi výrazné znaky patří mimo jiné uspořádání světelných modulů a diod LED s charakteristickým „motivem pochodně“. Tento světelný podpis určuje energický pohled, a tím i energickou tvář Mercedesu.

Na přání se dodává velké panoramatické posuvné střešní okno, které je tvořeno pevnou polykarbonátovou částí vpředu, pohyblivým prvkem z minerálního skla a bočními ozdobnými lištami přizpůsobenými vzhledu skla. Vizuálně se tak skleněná plocha rozprostírá od předního až k zadnímu oknu.

4
5
6
3

Jízda online

Daimlerův koncept aplikací Digital Drive Style, který umožňuje společně se sadou Drive Kit Plus pro iPhone naprosto dokonalou integraci iPhonu do vozidla. Mezi výjimečné funkce patří mimo jiné hlasové ovládání Siri a udávání aktuální polohy v reálném čase Glympse. Mezi funkce patří Facebook, Twitter, internetové rádio, osobní rádio AUPEO! a navigace Garmin s internetovým dopravním zpravodajstvím, internetové vyhledávání speciálních cílů, včetně náhledu Street View a 3D zobrazování map. Rozšířen byl rovněž multimediální systém COMAND Online, jehož nejnovější generace nabízí vylepšené, fotorealistické zobrazování map, doplňkový profil Bluetooth a přenos dopravních informací.

1
7
2

Samo řídí, samo brzdí, samo parkuje

Četné asistenční systémy podporují řidiče CLA a usnadňují mu řízení. Kupé je standardně vybaveno rozpoznáváním únavy ATTENTION ASSIST a radarovým asistentem zabraňujícím kolizím COLLISION PREVENTION ASSIST.

Tento radarový asistenční systém, který vizuálně i zvukově upozorní řidiče na rozpoznané překážky a připraví brzdového asistenta na co nejpřesnější brzdění, které bude zahájeno, jakmile řidič výrazně sešlápne pedál brzdy.

Pro CLA jsou kromě toho nabízeny osvědčené asistenční systémy, jako je paket pro jízdu v jízdním pruhu s asistenty pro sledování slepého úhlu a udržování vozu v jízdním pruhu nebo adaptivní asistent dálkových světlometů. Aktivní parkovací asistent (výbava na přání) umožňuje automatické zaparkování vozu na podélně a příčně orientovaná parkovací místa.

Šíře nabídky zážehových motorů se zdvihovým objemem 1,6 a 2,0 litru sahá od 90 kW (122 k) v modelu CLA 180 přes 115 kW (156 k) v CLA 200 až do 155 kW (211 k) v CLA 250. Dynamickou akcelerací a nejvyšší hospodárností se vyznačují také oba vznětové motory: CLA 200 CDI dosahuje nejvyššího výkonu 100 kW (136 k) a maximálního točivého momentu 300 N.m (k dispozici od třetího čtvrtletí 2013). CLA 220 CDI poskytuje 125 kW (170 k) a 350 N.m ze zdvihového objemu 2,2 litru, přičemž emituje pouhých 109 g CO2 na kilometr.

Všechny motory jsou standardně vybaveny funkcí ECO Start-Stop a mohou být kombinovány buď s šestistupňovou mechanickou převodovkou, nebo se sedmistupňovou dvouspojkovou automatizovanou převodovkou 7G-DCT.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!